28. prosinec 2010

Obsah dílu

Zrádné svahy — Sexualita bez dohledu? — Příběh Mašínových motáků — Miroslav Tichý – fotograf samorost

Části dílu

00:37
Zrádné svahy
  Zimní sportovní sezona je každoročně spojená i s různými zraněními, někdy i smrtelnými. České hory nejsou výjimkou – dnes v nemocnici na následky těžkého zranění hlavy zemřel řidič sněžného skútru, který se na sjezdovce v Krušných horách srazil s lyžařem. Podle předběžných výsledků je viníkem tragické nehody její oběť. Lyžaře pravděpodobně zachránila přilba. Jak se dá rizikům na horách předcházet? Může nebezpečí zvyšovat i špatné uspořádání lyžařského areálu? A měla by provoz na sjezdovkách kontrolovat policie? Hosty úvodu Událostí, komentářů budou náčelník Horské služby Jiří Brožek, horolezecký instruktor Jakub Turek a zástupce policie.
  21:51
  Sexualita bez dohledu?
   Policie vyšetřuje podezření ze sexuálního zneužívání v Dětské psychiatrické léčebně v Opařanech na Táborsku. Nucen k sexu měl být dvanáctiletý chlapec – od pacientů jen o několik let starších. Jde o ojedinělý případ? Nebo je to v podobných zařízeních běžné? Jak vlastně psychiatrické léčebny pracují s probouzející se sexualitou dospívajících s patologickými problémy nebo poruchami chování? Téma pro sexuologa Petera Pöthe.
   30:54
   Příběh Mašínových motáků
    Restaurátoři zachraňují dva unikátní motáky, které ve vězení napsal hrdina odboje – podplukovník Josef Mašín. Ještě před zastřelením nacisty v nich oslovil manželku a děti. Synové Josef a Ctirad, kteří se při útěku z komunistického Československa v 50. letech prostříleli na západ, z nich údajně čerpali sílu a odhodlání k tomuto činu. Za jakých okolností motáky vznikaly? Jakou mají historickou hodnotu? A jak technicky náročná je jejich restaurace? Přiblíží Eduard Stehlík z Vojenského historického ústavu.
    40:35
    Miroslav Tichý – fotograf samorost
     Čtyřiaosmdesátiletý fotograf Miroslav Tichý je bez přehánění světová umělecká hvězda. Jeho snímky měly úspěch na výstavách v New Yorku, Berlíně nebo Paříži, jeho práce se prodávají za tisíce eur. Tichý přitom vždy fotil hlavně pro sebe, bez uměleckých ambicí. Teď bude mít poprvé výstavu i v Praze. Kdo fotografa objevil a čím jeho snímky oslovují? Zeptáme se publicisty Josefa Chuchmy.
     Přehrát celé video
     Stopáž58 minut
     Další díl
     29. prosinec 2010

     Události, komentáře na sociálních sítích

     Napište nám