1. prosinec 2010

Obsah dílu

Sníh v Česku — Násilí na stadionech — Přebytek středních škol? — Dopisy od Olgy

Části dílu

00:38
Sníh v Česku
  Vydatné sněžení opět komplikuje dopravu v Česku. Uzavřen musel být například hraniční přechod v Mikulově, vlaky nabírají zpoždění. Aktuální situaci sledují i naše redaktorky Olga Málková a Markéta Bočková.
  14:11
  Násilí na stadionech
   Čeští „hooligans“ jsou klidnější. Dokládá to alespoň zpráva ministerstva vnitra, kterou dnes přijala vláda. Vstup na fotbalová utkání mají zatím zakázán pouze čtyři lidé. Jsou tedy opravdu české stadiony bezpečnější? Zeptáme se hned na úvod Petra Sehnoutky, ředitele Služby pořádkové policie a místopředsedy Českomoravského fotbalového svazu Jindřicha Rajchla.
   32:06
   Přebytek středních škol?
    Síť středních škol je podle ministra školství Josefa Dobeše potřeba zredukovat. Dnes se na tom dohodl i s krajskými hejtmany. Žáků je totiž méně než volných míst. Jakých škol se opatření týká? Kolik jich zmizí? Téma pro místopředsedu Asociace ředitelů gymnázií Alfréda Dytrta.
    39:33
    Dopisy od Olgy
     Dopisy Olze jsou dnes již legendární. Poprvé si ale lze přečíst i to, co přicházelo exprezidentovi za dopisy do vězení. Vychází totiž souborná edice Dopisů od Olgy. Kdo je kromě jeho ženy Olgy jejich autorem? Proč vycházejí až teď? Hosty budou ředitel Knihovny Václava Havla Martin C. Putna a kybernetik a filosof Ivan M. Havel.
     Přehrát celé video
     Stopáž60 minut
     Další díl
     2. prosinec 2010

     Události, komentáře na sociálních sítích

     Napište nám