Nebezpečný kouř; Oslabené euro; Korea proti Koreji; François Ozon v Praze

Obsah dílu

Přehrát vše

Nebezpečný kouř

První globální průzkum dopadů pasivního kouření přinesl tragická čísla. Na následky pasivního kouření podle něj ročně zemře až 600 000 lidí. Jak ale vědci určí, že příčinou úmrtí bylo právě pasivní kouření? A mohou se nekuřáci účinně bránit? Otázky pro lékařku Evu Králíkovou ze Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku.
Studie také doporučuje, aby kouření ve veřejných prostorech bylo legislativně regulováno. Proč se Česko stále jednoznačně nepřipojilo k zemím, které kouření v restauracích zakázaly? V politické debatě se setkají dva zákonodárci z ODS – senátor Jaroslav Kubera a poslanec Boris Šťastný.


Oslabené euro

Euro oslabuje. Přestože Portugalsko, které bývá vnímáno jako další, které by mohlo potřebovat pomoc stabilizačního fondu eurozóny, dnes bez problémů schválilo rozpočet na příští rok. Bude Lisabon v zájmu jednotné evropské měny nucen požádat o finanční pomoc eurozónu? Neoslabují takové spekulace hodnotu eura ještě o něco víc? Rozebereme s ekonomem Petrem Bartoněm.


Korea proti Koreji

Situace na Korejském poloostrově se neuklidňuje. KLDR podle všeho podnikla další, tentokrát cvičnou střelbu. Území jižního souseda ale nezasáhla. Nevyprovokují Jižní Korea a USA společným vojenským cvičením severokorejský režim k nové přestřelce? A jak se s napjatou situací vyrovnávají obyvatelé Jižní Koreje? Zeptáme se českého velvyslance v Soulu Jaroslava Olšy a politologa Zdeňka Zbořila.


François Ozon v Praze

Zahájit už 13. ročník Festivalu francouzského filmu přijel do Prahy režisér François Ozon. Autor snímků 5x2, Osm žen nebo Profesionální manželka. A dnes večer přijde i do Událostí, komentářů.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín