Vládně-opoziční (ne)smír, Berlusconi, Grossův byt.

Obsah dílu

Přehrát vše

Téma: Vládně-opoziční (ne)smír
Hosté: Alexandr Vondra, vicepremiér pro evropské záležitosti
Lubomír Zaorálek, místopředseda poslanecké sněmovny, poslanec
Lukáš Jelínek, politolog
Bohumil Pečinka, komentátor, Reflex

ČSSD dnes nabídla vládě výměnou za schválení Lisabonské smlouvy takzvaný pakt o neútočení, který by měl trvat po dobu českého předsednictví v Evropské unii. Podmínky ke smlouvě si však kladou i občanští demokraté.

Téma: V hlavní roli Berlusconi?
Host: Vědunka Lunardi, spolupracovnice ČRo 1 – Radiožurnál

Dvaašedesátá vláda od konce druhé světové války vzejde z italských předčasných parlamentních voleb, které se uskuteční 13. a 14. dubna. Průzkumy předpokládají vítězství pravého středu expremiéra a mediálního magnáta Silvia Berlusconiho, jeho hlavní soupeř a bývalý římský starosta Walter Veltroni za ním zaostává o šest až sedm procent.

Téma: Kupte si byt v cizině jako Gross
Host: Tomáš Kučera, Asociace realitních kanceláří

Bývalý premiér Stanislav Gross a jeho manželka si koupili byt na Floridě za 13 milionů korun. Podle Mladé fronty Dnes patří luxusní apartmá premiérově choti Šárce, zaplatil ho ale pravděpodobně Gross. Byt zřejmě financoval z osmdesáti milionů korun, které pocházejí z dodnes nevyjasněné transakce s prodejem akcií firmy Moravia Energo. Nákup manželům Grossovým zprostředkoval hudebník František Janeček, který žije hned ve vedlejším domě, ve druhé nejžádanější floridské čtvrti Aventura.

Stopáž38 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3
ŽánrMagazín