Pondělí 10. 9. 2018 ČT1 14:00

Téma „kondice“ pro Halinu Pawlowskou a její hosty zpěvačku Petru Janů a bývalého šéfredaktora redakce sportu České televize Otakara Černého, který dnes slaví 75 let (2006). Režie K. Czaban

Kondice

Otakar Černý, kterému nikdo neřekne jinak než Ota, je sice původní profesí učitel fyziky, ale především zapřisáhlý Kladeňák a novinář. Do povědomí české televizní veřejnosti vstoupil především tím, že po roce, že byl po 1989 spolu moderátorem první pravidelné televizní politické talk show V pravé poledne. Teď je už mnoho let šéfredaktorem sportovní redakce České televize a tím pádem i jedním z předních odborníků, kteří stáli u zrodu nového televizního kanálu ČT4 SPORT.

Petr Janů je zpěvačka. Seznam jejich hitů je víc než úctyhodný, desetkrát se objevila na jednom z prvních tří míst ankety Zlatý slavík a prodalo se milion a půl jejích desek. Pro její kariéru byl rozhodující rok 1972, kdy se umístila na druhém místě na jihlavském festivalu Mladá píseň a získala angažmá v legendárním Semaforu.

Petra Janů a Ota Černý se tentokrát potkali jako hosté dalšího vydání pravidelné televizní talk show Haliny Pawlowské Banánové rybičky.