Halina Pawlowská a její hosté jazzová zpěvačka Eva Svobodová a herec a režisér Arnošt Goldflam, který v těchto dnech oslavil 75. narozeniny, nabízejí dobrou radu na váš problém – jsem na volné noze (2007). Režie H. Pawlowská a K. Czaban

„Volná noha“ je „odborný termín“ označující jedince, který vykonává tak zvané „svobodné povolání“ a používá se ponejvíc v uměleckých kruzích, kde se jím označuje člověk, který není ve stálém angažmá či v pracovním poměru a prostředky k obživě si opatřuje na základě více či méně nepravidelných smluv, vázaných na vytvoření konkrétního díla.

Obrazně se dá říci, že mezi umělci „téměř není člověk ten“, který by tu delším tu kratším obdobím, kdy byl na „volné noze“, neprošel, takže má určitě na co vzpomínat.

Nejinak se dělo i jazzové zpěvačce Evě Svobodové (na volné noze je prakticky po celou dobu své kariéry) a divadelníku Arnoštu Goldfamovi (ten se k volné noze – dle vlastních slov – odhodlal až po několikaletém úspěšném angažmá v legendárním HaDivadle).

Díky Halině Pawlowské, která si je pozvala do dalšího vydání Banánových rybiček a která má s volnou nohou taky své obsáhlé zkušenosti, máme nyní příležitost se o tomto jejich působení dozvědět daleko víc.

Arnošt Goldflam
herec, režisér, scenárista

Arnošt Goldflam

* 22. 9. 1946


Stopáž26 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3
ŽánrZábava