Halina Pawlowská a její hosté – herečky a režisérky Sabina a Theodora Remundovy tentokrát na téma „jsem komik“ (2007). Režie H. Pawlowská a K. Czaban

Jde o dcery jedné z nejpopulárnějších českých hereček Ivy Janžurové a divadelního režiséra Stanislava Remundy.

Starší z nich se na jeviště poprvé dostala náhodou: v představení Vrátíš se ke mně po kolenou, s níž její rodiče objížděli republiku, když jednou onemocněly obě herečky alternující menší roli a ona – protože uměla hru skoro celou nazpaměť – za ně pohotově zaskočila. Vystudovala hudebně-dramatický obor pražské konzervatoře, poté absolvovala i DAMU a koncem 90. let nastoupila do prvního stálého angažmá. Známe ji nejen z působení na předních divadelních scénách, ale i z řady úspěšných filmových projektů – například z filmu Alice Nellis Výlet.

Její mladší sestra absolvovala FAMU (obor dokumentární tvorba). Svůj absolventský film natočila v roce 2000 a už během studia se věnovala herectví. Spolupracovala na několika experimentálních filmech a působila v Divadle na zábradlí. Známe ji nejen jako úspěšnou dokumentaristku, ale i z řady úspěšných filmových projektů – například z filmu Alice Nellis Výlet.

Samozřejmě, že je řeč o Sabině a Theodoře Remundových – o dvou dámách, které si do dalšího vydání své talk show Banánové rybičky vybrala jejich autorka a protagonistka Halina Pawlowská.

Sabina Remundová
herečka, scenáristka, režisérka

Sabina Remundová

* 18. 5. 1972


Theodora Remundová
scenáristka, režisérka, herečka

Theodora Remundová

* 28. 1. 1974


Stopáž26 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3
ŽánrZábava