Magazín nejen pro zdravotně postižené

Obsah dílu

Přehrát vše

V dnešním Klíči zamíříme do Příbrami, kde působí obecně prospěšná společnost Alka, kterou před lety založili rodiče handicapovaných dětí. V tomto velkém městě nebylo žádné zařízení pro postižené, kteří již ukončili školní docházku.

V denním stacionáři Alka, kam pravidelně dochází lidé i s těžkými, kombinovanými handicapy se snaží co nejvíc zvýšit soběstačnost klientů, smysluplně vyplnit jejich volný čas a umožnit jejich rodičům návrat do práce.

Před rokem v Alce také začali pracovat s léčebnou terapií Therasuit, kterou před více jak 10 lety vymyslela fyzioterapeutka z USA paní Isabella Koscielny. Therasuit je nová pohybová metoda i pro nechodící klienty cílená na odstraňování pohybových problémů u lidí s DMO.

V portrétu vám představíme Marii Bártovou, která před čtyřmi roky nešťastně spadla z koně a přitom si poranila záda. Ani tento úraz, který ji upoutal na vozík, ji neodradil od aktivního stylu života. Je zdravotní sestrou na Americké ambasádě a věnuje se pro handicapované nové sportovní disciplíně rychlostní kanoistice – paracanoeingu. Dokonce z rychlé vody „vylovila“ i stříbro na letošním MS v Polsku.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín