Investigativní novinář a moderátor pořadu Reportéři ČT Marek Wollner s náměstkem ministra vnitra a expolicistou Jaroslavem Hruškou v baru u Michala Prokopa

Jaroslav Hruška býval šéfem speciálního policejního týmu POKR, který vyšetřoval vraždu šéfa podsvětí Františka Mrázka. Mrázkova kauza vedla do nejvyšších pater české politiky a jeho tým začal mít problémy. Se svým tehdejším šéfem Janem Kubicem se tedy odhodlali k nestandardnímu kroku a předložili zprávu o svém vyšetřování bezpečnostnímu výboru poslanecké sněmovny jako slavnou Kubiceho zprávu, která pak pronikla do médií a o které je dodnes Jiří Paroubek přesvědčen, že mu zhatila politickou kariéru. Jaroslav Hruška nakonec od policie odešel, aby se za pár let vrátil do branže jako 1. náměstek ministra vnitra. Mezitím se věnoval ekologickému farmaření. Navzdory vysoké funkci ve státní správě si tento vášnivý ornitologstále dosud uchovává silný vztah k přírodě a půdě.

Marek Wollner začínal jako píšící novinář, pracoval pro redakce Lidových novin, Respektu a Týdne. Dnes je jako moderátor a dramaturg hlavní tváří investigativní žurnalistiky České televize, která v pořadu Reportéři ČT odhaluje nepravosti naší společnosti. Kvůli tomu se čas od času dostává do střetu nejen s těmi, o kterých Reportéři ČT točí své reportáže, ale podle jeho vlastních slov někdy i s vedením svého podniku. Vzhledem k novinářskému žánru, kterému se věnuje, může překvapit, že je také básníkem a literátem. Možná ale, že právě tím si kompenzuje napětí a konflikty, které přináší investigativní žurnalistika.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2012
 P ST