17. květen 2015

Obsah dílu

Pomoc zvířatům patřícím lidem bez domova — Československý program na pomoc psům a kočkám v romských osadách — Proměna městské zeleně ve prospěch zvířat — Než si osedlám koně — Nabídka psů z Nové Paky

Části dílu

00:58
Pomoc zvířatům patřícím lidem bez domova
  V reportáži, která vznikla ve spolupráci se společností Psí život představíme dvě kampaně, které nemají v naší republice obdoby. Žádná jiná organizace na ochranu zvířat se těmito problémy nezabývá systémově a cíleně. Seznamte se se dvěma ojedinělými projekty, jejichž patronkou je Matra Kubišová.
  V Čechách je přibližně 40 tisíc lidí bez domova, po jejich boku žijí na ulici tisíce zvířat, která jsou pro ně často jediným blízkým přítelem v tíživé situaci. O svá zvířata se lidé bez domova snaží v rámci svých možností dobře postarat (složitější bývá situace u uživatelů návykových látek). Pokud však jejich zvíře onemocní nebo se zraní, nemají prostředky na veterinární péči, a tak zvířata často trpí bez pomoci.
  Zvířata většinou nejsou očkována a velkým problém je také jejich nechtěné množení, tedy nekonečný nárůst počtu zvířat žijících v nedobrých podmínkách ulice.
  06:26
  Československý program na pomoc psům a kočkám v romských osadách
   „Vznik sociálně vyloučených lokalit staví do složité situace nejen jejich obyvatele, zejména děti a mladé lidi, ale zároveň i jejich zvířata, která zde společně s lidmi žijí. V těchto místech neustále narůstá počet zvířat, která nikomu nepatří, jsou ponechána svému osudu a často přežívají nemocná a zraněná v otřesných podmínkách. Společně jim však dokážeme pomoci!“ říká patronka projektů Psí život Marta Kubišová
   Slovensko dlouhodobě bojuje s velkým počtem toulavých psů na svém území, jejich počet se odhaduje na 150 000 (z celkového počtu 500 000 psů na Slovensku).
   Většina toulavých psů a koček pochází z chudinských romských osad, kde zvířata živoří v otřesných podmínkách, trpí parazity a nemocemi, mají různá neléčená zranění a nejsou očkovaná. Jejich počet navíc neustále roste, protože se mezi sebou nekontrolovatelně množí.
   09:04
   Než si osedlám koně
    Dnešní díl seriálu Než si osedlám koně má téma poprvé u koně.
    11:22
    Listárna
     13:18
     Proměna městské zeleně ve prospěch zvířat
      Městská zeleň může mít mnoho podob. Upravený park s krátce posekanou trávou a květinovými záhonky plnými macešek a dalších pro tyto účely speciálně vyšlechtěných rostlin. Nebo tzv. park přírodní s pestrou skladbou rostlin, keřů i stromů, který je mnohem příznivější k nejrůznějším volně žijícím živočichům. Přírodní však neznamená neupravený nebo neregulovaný. I zeleň tohoto typu musí být pečlivě vybraná a vysazená do prostředí, do kterého se bude hodit. Citlivou volbou můžeme dosáhnout zamýšleného, totiž, že obohatíme městskou aglomeraci o kousek skutečně živé přírody, kde se budou dobře cítit ptáci, motýli, včely, čmeláci a další hmyz i ostatní druhy živočichů.
      19:40
      Nabídka psů z Nové Paky
       Útulek Nová Paka
       Přibyslavská 124 tel. č.: 731 626 969 č. účtu: 2000412864/2010
       24:41
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž5 minut
        Další díl
        Chcete je?

        Chcete mě? na sociálních sítích

        Napište nám