27 minut

22. březen 2015

Obsah dílu

Ochrana zvířat a welfare — Charitativní pochod na pomoc opuštěným a týraným zvířatům — Než si osedlám koně — Nabídka psů z Lysé nad Labem

Části dílu

00:49
Ochrana zvířat a welfare
  V letošním roce ukončí tříleté bakalářské studium první absolventi nového studijního oboru Ochrana zvířat a welfare (životní pohoda) z Fakulty veterinární hygieny a ekologie při Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. Letos poprvé umožňuje univerzita navázat také dvouletým magisterským studiem.
  Studenti v novém oboru získají znalosti z chovu hospodářských i volně žijících zvířat, jejich etologii, o podmínkách pro welfare a o ochraně zvířat. Během studia budou seznámeni i se změnou úrovně vztahu člověka ke zvířeti vyjádřeného právními, odbornými i morálními normami. Jednou z hlavních náplní studia je vytváření podmínek pro zacházení se zvířaty a jejich zařazení jako důležitého aspektu běžného života člověka současné civilizace.
  11:04
  Než si osedlám koně - 1. díl
   V prvním dílu nového miniseriálu Než si osedlám koně dáme rady především začátečníkům a probereme několik základních pojmů.
   14:52
   Listárna
    16:17
    Charitativní pochod na pomoc opuštěným a týraným zvířatům
     18. 4. 2015 proběhne v pražských Kunraticích 1. charitativní pochod na podporu opuštěných a týraných zvířat, zejména psů a koček, kterých je v útulcích v České republice velké množství. Cílem pochodu je získat finanční prostředky, které budou použity ve prospěch vybraných psích a kočičích útulků. Startovné je stanoveno na 150 Kč, ale můžete přispět i více, podle svého uvážení. 70 % výtěžku ze startovného bude použito na krmivo, 20 % na stavební úpravy útulků, zbylých 10 % obdrží útulek, který účastníci pochodu sami vyberou při registraci.
     Trasa pochodu od startu po cíl je dlouhá 6,5 km, vede po celém obvodu Kunratického lesa. Cesta je vhodná i pro kočárky, malé děti, zkrátka pro celou rodinu… a samozřejmě také pro pejsky.
     19:09
     Nabídka psů z Lysé nad Labem
      Psí útulek Lysá nad Labem
      Hrabanov 535 tel. č.: 723 342 174, 602 664 839 č. účtu: 502039319/0800, variabilní symbol 535
      23:54
      Soutěž
       Přehrát celé video
       Stopáž5 minut
       Další díl
       Chcete je?

       Chcete mě? na sociálních sítích

       Napište nám