27 minut

15. březen 2015

Část: Nabídka koček z Lovosic

Obsah dílu

Záchranná stanice Cibela — Pták roku: potápka černokrká — Nová biologická metoda léčby artrózy u psů — Trénink jako rozhovor — Nabídka koček z Lovosic

Části dílu

01:16
Záchranná stanice Cibela
  Toto sdružení původně začínalo svoji činnost podporou českých útulků, časem se však jeho členové od této formy pomoci odklonili a začali provozovat vlastní domácí depozita. Azyl u nich nacházejí nejen pejsci, ale i kočičky, kterým následně hledají nové trvalé domovy. Nacházejí je nejrůznějšími způsoby a jedním z nich je i spolupráce s jednou jindřichohradeckou kavárnou, kam vozí jeden den v týdnu kočičky a návštěvníci si je mohou pohladit, pomazlit a případně rovnou adoptovat. Nenechte si ujít reportáž z Jindřichova Hradce, kam se za Cibelou vypravíme.
  08:05
  Trénink jako rozhovor
   V dalším dílu seriálu Trénink jako rozhovor si povíme, zda je možné dělat klikrtrénink bez klikru.
   09:59
   Listárna
    11:59
    Pták roku: potápka černokrká
     2. února vyhlásila Česká společnost ornitologická ptákem roku 2015 potápku černokrkou. Tento krásný a elegantní pták je ztělesněním problémů, ve kterých se nacházejí české a moravské rybníky.
     Nádherně a nápadně zbarvená potápka černokrká je veřejnosti téměř neznámá. Ještě nedávno hojný ptačí druh z Česka již téměř vymizel. Na jeho záchranu ale rozhodně není pozdě. Počty potápek černokrkých se u nás dramaticky měnily. V padesátých a šedesátých letech hnízdily potápky černokrké v koloniích i o několika stovkách párů. V roce 2014 se podařilo najít celkem jen 50 hnízd. „Takto drastický pokles dříve silné populace nemá v evropském kontextu obdoby. Podobná situace není ani v okolních zemích, například v Polsku či Německu se potápkám stále daří dobře. Příčiny úbytku tedy musíme hledat u nás doma,“ říká Zdeněk Vermouzek, ředitel ČSO.
     15:20
     Nová biologická metoda léčby artrózy u psů
      Trápí vašeho pejska bolestivá artróza? Pomoc je na dosah ruky. V reportáži vám představíme převratnou metodu, která dokáže toto onemocnění zastavit a vašeho čtyřnohého kamaráda zbaví bolesti.
      Artróza je degenerativní onemocnění kloubů a vzniká z různých příčin. U psů se nejčastěji jedná o vrozené vývojové vady, zejména dysplazii kyčelních či loketních kloubů a dalších. Artróza však trápí také pejsky po úrazech kloubů či s přetrženými kolenními vazy a podobně. Donedávna znamenala tato diagnóza doživotní užívání analgetik tlumících bolest, nebo aplikaci kyseliny hyaluronové, která sice do kloubu přivede živiny, ale už nedokáže ovlivnit regeneraci.
      19:48
      Nabídka koček z Lovosic
       Azyl pro opuštěné kočky Lucky
       Černiv 30, Lovosice tel. č.: 416 591 322 a 777 444 373 č. účtu: 1005659319/0800
       24:30
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž5 minut
        Další díl
        Chcete je?

        Chcete mě? na sociálních sítích

        Napište nám