14. září 2014

Obsah dílu

Mratínští koně léčí — I divocí zajíci se chovají — Posílení populace majny Rothschildovy — Nabídka psů z útulku ve Všenorech

Části dílu

00:39
Mratínští koně léčí
  Hiporehabilitace je účinná rehabilitační metoda – léčba prostřednictvím koně. Komu a jak pomáhá, jakým způsobem probíhá? ISAR – občanské sdružení pro hiporehabilitaci vede fyzioterapeutka Šárka Smíšková a existuje už devatenáct let. Nejprve zahájili provoz hiporehabilitace pro klienty z Ústí nad Labem, který navazoval na práci poradny pro rizikové novorozence a fyzioterapeutickou ambulanci. Od roku 1997 působili v mnoha lokalitách, mezitím Šárka Smíšková pracovala jako hiporehabilitační specialistka na socioterapeutické farmě Psychiatrické léčebny Bohnice, kde získala bohaté zkušenosti i v oboru psychoterapie pomocí koní. Chtěla však provozovat ambulantní fyzioterapeutickou péči v oboru dětská neurologie. A povedlo se jí to, nyní provozuje hipoterapii v Mratíně s dcerou a koňmi Iontem a Attilou.
  07:36
  Posílení populace majny Rothschildovy
   09:26
   I divocí zajíci se chovají
    Víte, že zajíc polní se v naší přírodě musí chránit a vyskytuje se v ní i díky umělému odchovu? Umělý chov zajíce polního je nutný pro oživení krve a zazvěření honitby. Za tímto účelem se jeho umělému odchovu věnují registrovaní chovatelé, které sdružuje a zastřešuje Asociace chovatelů zajíců v Čechách a na Moravě. Jak vypadají jejich odchovny? Co je třeba pro zajíce dělat, jak hospodařit a chovat je, aby byla v české krajině zdravá zvěř? Kdo a za jakých podmínek může zajíce chovat a jak se mají lidé chovat, když na zajíce narazí v přírodě? Zajímavé je, proč se zajíc nedotkne otavy, chutná mu jen tráva z první seče, jak dlouho mu trvá, než se aklimatizuje ve volné přírodě i to, že neztrácí svou divokost. Co zajíc k životu potřebuje, kdo jsou jeho nepřátelé a jak se regulují jeho nepřátelé? V naší reportáži uvidíte správné vypouštění zajíců do přírody a dozvíte se o těchto divokých zvířatech spoustu zajímavých informací, které vám zprostředkuje nejen Jaroslav Horáček, předseda Asociace chovatelů zajíců v Čechách a na Moravě a Ing. František Havránek z Výzkumného ústavu na Zbraslavi.
    19:41
    Nabídka psů z útulku ve Všenorech
     XY z.s.
     Na Návsi 57, Všenory tel.: 777997552, 777562464 č. účtu: 2800485041/2010, VS 140002 http://www.xyzs.org/
     23:57
     Pozvánka
      24:22
      Soutěž
       Přehrát celé video
       Stopáž4 minuty
       Další díl
       Chcete je?

       Chcete mě? na sociálních sítích

       Napište nám