Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Psí hrátky a výcvik

Pokud si pořídíte pejsky, kteří jsou svým charakterem hraví, musíte se jim věnovat. Ale jak a jak moc? Co vše se mohou naučit? Jak dosáhnout toho, aby pejskové byli spokojení, poslušní, rádi si hráli a ještě se něco naučili k potěšení svému a k potěše majitelů, popřípadě dalších diváků? Je třeba drezúry, úplatků ve formě pamlsků, dlouhých hodin nácviku, nebo občasného opakování stejných pokynů? Chtějí psi cvičit, nebo je to pro ně umělá činnost, k níž se musí nutit? A hodí se pro agility a nejrůznější kynologické výcviky všechna plemena psů?

V roce 2009 založili manželé Dupalovi chovatelskou stanici „od Dupíků". Nyní se aktivně věnují kynologickým disciplínám: dogdancing, triky, obedience neboli poslušnost. Rekreačně provozují coursing, frisbee, agility, pasení a účastní se výstav. Treibball mají jen pro zábavu, protože jejich psi míče zbožňují. Paní Dupalová s manželem se účastní se svými psy plemen border kolie a pumi nejrůznějších závodů jak u nás v ČR, tak i v zahraničí. Několikrát ročně vystupují na večírcích, firemních akcích a plesech. Paní Iveta se pravidelně účastní různých seminářů včetně zahraničních, aby byla stále informovaná o novinkách, jež se v kynologických disciplínách dějí. Odměnou jí jsou stále nové informace ve výcviku psů, které proměňuje v další úspěchy.

Výprava do psího salonu

Kteří psi potřebují úpravu svého vzhledu? A proč? Na co se má majitel psa připravit a soustředit, než se vydá do psího salonu? Jaký je rozdíl mezi stříháním a trimováním? Co obvykle majitelé psů v psím salonu vyžadují, jaké dělají chyby v péči o srst a zdraví svého psa a co naopak přehánějí? Které úpravy psům svědčí, které nikoli, a co by majitelé psů měli vědět nám tentokrát řekne psí kadeřnice Markéta Leváková.

Miniseriál: Naši plazi a obojživelníci

V tomto dílu miniseriálu, ve kterém se zabýváme plazy a obojživelníky České republiky, se dozvíme něco o ještěrce živorodé.

Nabídka psů

Dog center Ajax
Volenice u Březnice
okres Příbram
telefon: 602 485 252, 723 346 346
www.utulekvolenice.cz

Ve volenickém útulku se nacházejí i dva pejsci, Bady a Bak, kteří ještě nedávno bydleli doma, ale po požáru domu jsou jejich dětští kamarádi Dominik, Verunka, Míša a Honzík v Klokánku v Janovicích nad Úhlavou, jejich maminka teď je s minimálními prostředky na ubytovně v Janovicích, otec teď s nimi nemůže být. Pejsci jsou fixovaní na majitele i na sebe vzájemně, rodině velmi chybějí. Byli členy rodiny. Prosíme lidi se zahradou, kteří nejsou lhostejní a poskytnou do jara těmto dvěma pejskům azyl do doby, než majitelé budou schopni se o ně postarat. Nebo prosíme o sponzorování pobytu pejsků v útulku.

Klikněte pro větší obrázek BADY je čtyřletý dobrácký čistokrevný labrador. Je to čistotný a hodný pes, který je nejspokojenější při vycházce přírodou. Je nekonfliktní a kamarádský jak k lidem, tak i ke psům. Rád aportuje a dovádí se svým kamarádem Bakem.

Klikněte pro větší obrázek Rovněž čtyřletý oříšek BAK, kříženec jezevčíka, miluje lidskou společnost. Je to velice přítulný pejsek, čistotný a naprosto bezproblémový. Hodí se i do bytu. Oba psi se dostali do útulku poté, co jejich páníčkům vyhořel dům. Lidé se čtyřmi dětmi přišli o střechu nad hlavou a nemohou se o ně dále starat. Ideální by byl páníček, který by si vzal oba pejsky, protože vyrůstali spolu a jsou na sebe zvyklí.

Klikněte pro větší obrázek Pětiletý DAG je kříženec ridgebacka. Je veselý, kamarádský a hravý, rád aportuje a miluje děti. Kupodivu se bojí střelby a bouřky. Jinak je poslušný, na procházkách neutíká a hlídá si svého páníčka, aby se mu neztratil. Mohl by i hlídat zahrádku.

Klikněte pro větší obrázek BÁRA je tříletá fena německého ovčáka. Je mohutná, proto budí respekt. Je částečně cvičená a velice vhodná na hlídání nějakého objektu, protože dobře hlídá. Za vlastní zateplený kotec bude vděčná.

Klikněte pro větší obrázek CÉZAR je krásný tříletý československý vlčák, který však nemá rád jiné psy. Doporučujeme ho zkušenějšímu majiteli, protože jde o velmi osobitého a sebevědomého psa. Odvděčí se vám dokonalým hlídáním, není pochyb o tom, že do jeho hájemství žádný lump nevleze.

Klikněte pro větší obrázek Devítiletá fenka CHERRY je kříženka německého ovčáka, menšího vzrůstu. Je klidná, dobrosrdečná, milá a bude vděčná za jakýkoli pamlsek a projev přízně. Doporučujeme ji jako kamarádku pro staršího člověka.

Klikněte pro větší obrázek Osmiletého JOE, křížence pasteveckého plemene, byste možná na velkého dobráka netipovali, ale je to velký pohodář a kliďas. Cizí pejsky sice nemusí, vůči nim si svůj pozemek ohlídá, ale jinak je to hodný pes. A nepotřebuje moc pohybu, je to spíše lenoch.

Klikněte pro větší obrázek ART je dvouletý veselý kříženec středního vzrůstu, hodný, milý a klidný. Někdo ho vyhodil z domu před vánočními svátky, proto by bylo ideální pejska co nejrychleji zvyknout na nový pelíšek. Hodí se do bytu i k domku se zahrádkou.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ZJ ST AD