Chcete mě?

12. leden 2014

27 minut

12. leden 2014

Obsah dílu

Ochrana mořských želv — Adopce zvířat z Toulcova dvora — Miniseriál: Naši plazi a obojživelníci — Nabídka koček z Jaroměře

Části dílu

00:37
Ochrana mořských želv
  Mořské želvy patří ke kriticky ohroženým druhům. V Indonésii žije šest ze sedmi světových druhů. Čtyři z nich tam kladou vejce. Proč jsou mořské želvy na vyhynutí? Co je nejvíce ohrožuje? Jak je lze chránit? To vše jsou otázky, které padnou v reportáži, na kterou se budete moci podívat v dalším dílu našeho pořadu.
  Hana Svobodová se věnuje ochraně mořských želv už od osmnácti let, kdy se poprvé zúčastnila dobrovolnického projektu na ochranu mořských želv v Mexiku. Na vysoké škole se zaměřila na toto téma také ve své bakalářské a později i magisterské práci. Zaujala ji oblast jihovýchodní Asie, a tak se vydala od Indonésie, kde působila již čtyřikrát. Nejdříve pracovala v místních centrech na ochranu mořských želv jako dobrovolnice, později si ji začala centra sama zvát jako odbornou poradkyni. V únoru 2014 se vydá do Indonésie po páté a začne pracovat pro ochranu mořských želv na plný úvazek – bude mít na starosti jedno centrum. Kromě přímé ochrany mořských želv se bude věnovat také osvětě, a to nejen místních, ale i turistů.
  08:16
  Miniseriál: Naši plazi a obojživelníci
   V tomto dílu miniseriálu, ve kterém se zabýváme plazy a obojživelníky České republiky, se dozvíme něco o užovce podplamaté.
   10:33
   Listárna
    13:13
    Adopce zvířat z Toulcova dvora
     Chcete se stát adoptivním rodičem některého zvířátka na Toulcově dvoře? Ukážeme vám zvířata, která ještě žádného adoptivního rodiče nemají. Adoptivním rodičem se může stát každý, kdo uhradí příspěvek na krmivo a stelivo vybraného zvířátka. A nemyslete si, takové adoptivní rodičovství přináší i určité výhody. Nechte se překvapit a podívejte se na reportáž.
     19:02
     Nabídka koček z Jaroměře
      Kočičí depozitum o. s. Mourek – nový život kočkám
      Bulharská 272, Jaroměř telefon: 608 559 245, 605 751 717 číslo účtu: 2800494511/2010 www.utulek-kocky.eu
      24:39
      Soutěž
       Přehrát celé video
       Stopáž4 minuty
       Další díl
       Chcete je?

       Chcete mě? na sociálních sítích

       Napište nám