Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Zvířata se učí ráda – projekt Zoo Praha

Zoologické zahrady nejsou pouze místem poučení a zábavy pro návštěvníky. Jsou také domovem pro zvířata. A aby to byl domov kvalitní a bezpečný, musí vládnout mezi zvířaty a jejich ošetřovateli důvěra. V reportáži vám necháme nahlédnout do zákulisí zoologické zahrady a blíže vás seznámíme s projektem pražské zoo „Zvířata se učí ráda“.

Možná se ptáte, proč by se vlastně měla zvířata v zoo učit? Odpověď je nasnadě: právě proto, aby mohla zůstat nesvázaná, přirozená a přitom našla s chovatelem společnou řeč. A jak taková komunikace mezi zvířetem a ošetřovatelem probíhá? Nechte se překvapit a podívejte se na další díl pořadu Chcete mě?.

Více informací na www.zoopraha.cz

Miniseriál: Naši plazi a obojživelníci

V tomto dílu miniseriálu, ve kterém se zabýváme plazy a obojživelníky České republiky, se dozvíme něco o čolku horském.

O. s. Přátel historie města Terezín

V Terezíně vzniklo občanské sdružení Přátel historie města Terezín, které se stará o terezínskou pevnost a kromě toho má celou řadu dalších doprovodných aktivit – podle zájmů jejích členů. Nechybí tedy samozřejmě ani „sekce“ zvířecí a za tou se do Terezína rozjedeme.

O čem bude reportáž? V některých prostorách terezínské pevnosti našla domov domácí zvířata: koně, ovce a kozy, které spásají trávu na valech, psi, kočky a nejrůznější drůbež. To vše jako doprovodný program pro návštěvníky pevnosti, především pro děti – školy, školky a další zájemce, kteří chtějí, aby děti poznaly život domácích zvířat zblízka. Děti se mohou svézt na konících, mohou se zeptat na vše, co je zajímá, dozvědí se také například, že se nemají vrhat kolem krku každému pejskovi, kterého vidí a další praktické věci pro život, které mají nějakou spojitost se zvířaty.

Při záplavách byly prostory terezínské pevnosti vyplaveny a tak se teď vše dává zase pomalu do pořádku. Vítaná je jakákoliv pomoc.

Nabídka koček

Depozitum Kočičí dům Kocour Felix
U obalovny, areál dolních kasáren č. 948, Klecany u Prahy
telefon: 728 193 712, 774 685 999
číslo účtu: 179500872/0300
www.psoz.cz

Klikněte pro větší obrázekPETRUŠKA je asi roční kočička, kterou někdo minulý podzim vyhodil na jednom z pražských sídlišť na ulici. Petruška je zpočátku dost plachá, jakmile se ale rozkouká, stane se z ní velký mazel. Je kastrovaná a očkovaná. Petruška je velmi čistotná kočička.

Klikněte pro větší obrázekKRYŠPÍN je asi pětiměsíční velice aktivní kočičí dorostenec, který chvilku neposedí, střídavě se mazlí a střídavě něco objevuje a s něčím si hraje. Byl nalezen začátkem září v Praze poblíž Anděla, kde se přidal v noci na ulici k chlapci, který se vracel z oslavy. Velmi aktivně jej doprovázel až k autobusu, takže se chlapec rozhodl vzít kocourka s sebou domů. Bohužel maminka si kočku doma nepřála, a tak kluk přijel s Kryšpínem hned druhý den do místního útulku, kde se kocourek rázem stal oblíbencem všech zdejších lidí.

Klikněte pro větší obrázekTOM a ČIKO jsou čtrnáctiletí kočičí senioři. Patřili jedné staré paní, která však, bohužel, zemřela a příbuzní si kocoury nemohli nechat. Tom a Čiko prožili celý život společně a moc se jim po domově stýská. V útulku nejsou šťastní. Najde se hodný člověk, který dopřeje kocourkům klidné stáří?

Klikněte pro větší obrázekRoční mourinka ROZÁRKA žila se skupinou dalších koček na sídlišti v Praze 10. Do útulku se dostala už březí a 2. května porodila čtyři nádherná koťátka. Rozárka je vzorná maminka a o své děti se celou dobu starala s příkladnou péčí. Teď ale pro ni i její děti hledáme nové domovy. Dočkají se koťata a jejich maminka?

Klikněte pro větší obrázekKOUDY je asi čtyřměsíční kotě. Někdo ho jako úplně malé koťátko pohodil ještě s několika sourozenci v papírové krabici v lese. Hodní lidé, kteří je našli, je přinesli do místního útulku. Tady se všech ujala kočka Rita, která zrovna přišla o koťata a odchovala je jako vlastní. Nyní pro Koudyho hledáme vhodný domov. Kocourek je neuvěřitelně přítulný, hodně temperamentní a hravý. Uvidíte, že si s ním užijete spoustu legrace.

Klikněte pro větší obrázekVERUNKA se narodila začátkem června 2013. Jejich maminka původně patřila, ještě s dalšími kočičkami, majiteli domu, ale ten zemřel a příbuzní kočky nechtěli. Verunka je ohromně hravá a mazlivá kočička.

Klikněte pro větší obrázekDÁŠENKA je asi rok stará kočička, která má vystřelené jedno oko. Nyní už má vyndané stehy, ale s jedním okem zpět do volné lokality nemůže. Proto pro ni hledáme hodné lidi, kteří by jí poskytli domov výhradně v bytě. Je velmi milá a přítulná a také vděčná za pohlazení a laskavé slovo. Dášenka je kastrovaná.

Klikněte pro větší obrázekHravá, nebojácná a velice přítulná mourinka SMOKIE byla odchycena jako odrostlé kotě, ještě se třemi dalšími, na ulici v pražské Libni, kde se dokončovala stavba velké budovy a koťatům, která tam žila, hrozila smrt. Smokie je asi rok stará vstřícná a přítulná kočička. Jakmile ji vezmete na klín a začnete hladit, rozvrní se jako kolovrátek. Je kastrovaná a očkovaná a těší se na vlastní domov u hodných lidí.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ZJ ST AD