Nahrávám video

26. květen 2013

Obsah dílu

Jak začít s chovem ovcí — Miniseriál: Rozeznáte je? - jak rozlišit plameňáka od pelikána — Jihočeští čápi — Nabídka psů a koček: Útulek LOZ ČR – Dášenka

Části dílu

00:49
Jak začít s chovem ovcí
  Máte velkou zahradu a nechce se vám pracně a s velkým hlukem neustále sekat trávu? I vás možná napadne pořídit si živou sekačku – tedy ovečku. Jedné by však bylo smutno a neustále by bečela, proto je třeba si jich pořídit víc. Ale budete je umět chovat? Víte, co vše chov ovcí obnáší a které plemeno si máte vybrat? Zeptáme se chovatelů na úskalí, která musí překonat chovatelé – začátečníci. Zjistíme, jaké jsou výhody a nevýhody toho mít ovci na zahradě a dozvíme se, že sice zkracují trávník tiše a ještě ho svým trusem hnojí, přinášejí užitek v podobě masa a rouna, ale mohou okousat i keříky, jež jste nezamýšleli dát jim jako potravu.
  08:38
  Miniseriál: Rozeznáte je?
   V našem miniseriálu z Plzeňské ZOO se dozvíme, jak rozlišit plameňáka od pelikána.
   10:51
   Listárna
    13:30
    Jihočeští čápi
     Čápi se u nás vyskytují poměrně hojně, letos však byl kvůli přetrvávající zimě přílet čápů dost zpožděný. Tažná hejna čítají i stovky ptáků. Každoročně se k nám vrací kolem 900 párů čápů. Vyskytují se tu však i čápi, kteří v Česku už několik zim po sobě zůstávají, jako je tomu například v Blatné v jižních Čechách, kde pár čápů obývá už šestou zimu komín zdejšího lihovaru. Nebo ptáci handicapovaní, o něž pečují záchranné stanice.
     19:32
     Nabídka psů a koček: Útulek LOZ ČR – Dášenka
      Útulek LOZ ČR – Dášenka
      Lučany 627, Jablonec nad Nisou telefon: 483 300 208, 606 472 619 číslo účtu: 78-5801360287/0100 www.utulek-dasenka.cz
      24:33
      Soutěž
       25:03
       Pozvánka
        Přehrát celé video
        Stopáž5 minut
        Další díl
        Chcete je?

        Chcete mě? na sociálních sítích

        Napište nám