Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

O. s. Zvířecí pohoda, Bzová u Berouna

Klikněte pro větší obrázek Občanské sdružení Zvířecí pohoda je nezávislé, dobrovolné sdružení, které vzniklo před čtyřmi lety. Ve sdružení pracují dobrovolníci, které spojuje zájem o ochranu zvířat a přírody. Cílem sdružení je přispívat k vytváření kladného vztahu člověka ke zvířatům a přírodě pomocí přímého kontaktu, a zároveň přispět prostřednictvím zvířat a přírody k dobré fyzické a duševní pohodě člověka.

Aby však nezůstalo pouze u teorie, pojďme si představit několik konkrétních projektů trochu blíže. O. s. Zvířecí pohoda nabízí nejrůznější aktivity pro zdravé i hendikepované děti a dospělé prostřednictvím hospodářských zvířat. Pomáhá také zatoulaným nebo ztraceným kočkám a psům, o které se stará v domácím azylu a snaží se jim nacházet nové domovy. Součástí Zvířecí pohody je i azyl pro staré a hendikepované koně, o které se manželé Veronika a Karel Novotní s láskou starají a nechávají je u sebe v klidu dožít. O. s. Zvířecí pohoda se také intenzivně věnuje osvětě. Jak už plyne z názvu, na srdci jim leží především pohoda zvířat a aktivně se snaží zlepšovat životní podmínky zvířat domácích i hospodářských.

Více informací najdete na stránkách: www.zvirecipohoda.cz

Miniseriál: Rozeznáte je?

V našem miniseriálu z Plzeňské ZOO se dozvíme, jak rozlišit hroznýše a krajtu.

Co trápí zoologické zahrady

Zoologické zahrady se snaží zpříjemnit návštěvníkům pobyt co nejvíce. Návštěvníci se ale často nechovají tak, jak by měli a i přes přísný zákaz například s oblibou krmí zvířata. Dávají jim potraviny naprosto nevhodné a to někdy může vést až k úhynu zvířete. Podobné problémy netrápí jen zoo v Plzni, ale i ostatní zoologické zahrady na našem území i v zahraničí. V reportáži se dozvíte, co trápí pracovníky zoologických zahrad nejvíc a příště už se podle toho budete moci zařídit… I když diváci našeho pořadu se jistě chovají i v zoo vzorně.

www.zooplzen.cz

Nabídka psů a koček

Útulek Naděje pro čtyři packy o. s.
Čtyřkoly, okres Benešov
telefon: 608 277 306, 728 315 318
číslo účtu: 242380050/0300
www.nadeje-pro-ctyri-packy.estranky.cz

Klikněte pro větší obrázek HOPE, nebo chcete-li, Hopinka, je kříženka loveckých plemen a má i jejich povahu. Je to bystrý a hodně temperamentní pejsek. Do nového domova půjde po odstavu štěňátek a následné kastraci. Do útulku přišla v dost zbědovaném stavu z velmi špatných podmínek. Hopinka má skvělý charakter, je hodná, poslušná a umí základní povely na výbornou. Nejraději by se dostala do rodiny s dětmi.

Klikněte pro větší obrázek ŠTĚŇÁTKA OD HOPINKY se narodila 3. dubna a jejich tatínkem je labradorský retrívr. Štěňata jsou úžasná – 3 světlé a 2 černé holčičky a 1 světlý kluk. V dospělosti budou většího vzrůstu a jejich nová panička nebo páníček by měli počítat s tím, že to nebudou žádní lenoši, ale pěkně temperamentní pejsci. Štěňata budou určitě potřebovat dobrou psí výchovu a budou ideálními mazlíky pro sportovně založené lidi. Podmínkou výdeje je budoucí kastrace ve vhodném věku, která bude zakotvena ve smlouvě, a později ověřena.

Klikněte pro větší obrázek MÁŠA je asi dvouletá kastrovaná fenečka – kříženka středního vzrůstu. Mášenka je po seznámení velice hodná a přátelská. Je kamarádka i s ostatními pejsky a kočičkami. Je čistotná, vhodná i do bytu i do domečku se zahrádkou.

Klikněte pro větší obrázek ROSIE je kočička, která se narodila loni na jaře. Je velmi milá, přátelská a mazlivá. Do útulku byla přijata březí. K adopci bude po odstavu koťátek a po kastraci. Rosie je čistotná a hodí se jak do bytu, tak do domečku se zahrádkou. Na jiné kočičky je zvyklá a problém jí nedělají ani pejsci. Rosie prostě vyjde s každým.

Klikněte pro větší obrázek KOŤÁTKA OD ROSIE přišla na svět 7. dubna. Mamince kočce se narodily dvě holky – mourinky, 2 kocourci stejně zbarvení a jeden kluk – zrzeček. Koťata jsou spokojená, veselá a vyrovnaná a nic jim nechybí. Podmínkou výdeje je budoucí kastrace ve vhodném věku.

Klikněte pro větší obrázek Kocour BRUNDIBÁR je devítiletý kastrovaný fešák. Do útulku se dostal spolu s dalšími dvěma kočičkami po smrti milované paničky. Brundibár je úžasný a osobitý kocourek, který se rád pomazlí, ale když se mu něco nelíbí, umí to dát jemně najevo. Brundík se kamarádí jak s ostatními kočkami, tak i s pejsky. Je čistotný a do nového domova se už moc těší.

Klikněte pro větší obrázek LAKY je asi roční, kastrovaná kočička. Je velmi zvědavá, všude vleze a vše zkoumá. Neunikne jí žádná změna a to jak v prostředí, ve kterém žije, tak třeba i v náladě lidského společníka. Lakynka je zkrátka empatická kočička, která by moc ráda k někomu patřila. Dobré by bylo, kdyby byla v domácnosti jediným zvířátkem, protože je trošku žárlivá.

Klikněte pro větší obrázek Tříletý PŘEMYSL, nebo Přemďa, jak mu říkají v útulku, je kastrovaný kocourek, který čeká na svou šanci. Pochází ze statku, kde nebyl vítán a podle toho také vypadal, když se dostal do útulku. Byl podvyživený, měl rýmu, vřed v oku a zřejmě po starší autonehodě má ochrnutou spodní část ocásku. Přemďovi to ale nijak nebrání v radosti ze života. Na lidi nezanevřel a moc by si přál najít nový dobrý domov.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ZJ ST