Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Kočičí přání

Občanské sdružení Devět životů pořádá na podporu koček v útulcích nejrůznější projekty. Poslední vánoční akce s názvem Strom splněných kočičích přání přinesla 1 250 000 korun a obdarováno bylo 1500 koček. Do akce se každoročně zapojuje veřejnost a pomůže skutečně každá koruna. V reportáži se podíváme také do útulku Srdcem pro kočky ve Vrbičanech u Slaného, kde mohl být dokončen díky finančním darům milovníků zvířat už třetí venkovní výběh a karanténa. Také vám představíme novou jarní akci Kočičí přání.

Více informací najdete na: www.cici.cz

Miniseriál: „Psí řeč“

V dalším vydání našeho miniseriálu se dozvíme něco o jak dávat správně povely a jak poznat dobrý cvičák.

Nabídka koček

Srdcem pro kočky o. s.
Vrbičany 18 u Slaného
telefon: 777 757 445, 739 242 615
číslo účtu: 234909954/0300
www.kocky-utulek.cz

Klikněte pro větší obrázekRÉZINKA je skoro dvouletá kočička, která se narodila toulavé mamince v útulku. Je hravá, miluje lidskou i kočičí společnost, ráda se mazlí a neustále brebentí. V novém domově, kterým by měl být určitě byt, bude potřebovat pochopení a trpělivost ze strany nové paničky či páníčka. Rézinka si rychle zvykne, ale zpočátku může být trochu vyděšená, protože nemá ráda změny. Ale v novém domově uvítá kočičí společnost.

Klikněte pro větší obrázekCeločerný BÁRTÍK je dvouletý kocourek, který pochází z Plzně. Po příchodu do útulku se dlouho léčil, protože byl zbědovaný a velmi nemocný. Teď už je jako rybička a těší se na to, co mu přinese budoucnost. Je to milý, hravý a mazlivý kočičí kluk, který ocení domov v bytě, kde už kočičku nebo kocourka mají.

Klikněte pro větší obrázekKočičce MAU je necelý rok. Je krásně zbarvená – tříbarevně. Přitoulala se na zahradu k jedné stařence, která se o ni pečlivě starala. Nakonec však Mau skončila v útulku, protože paní už nemá na péči o kočičku síly. Mau je mazlivá, milá kočička. Hledá se pro ni bytové bydlení. Pokud na ni budete mít dost času, nemusíte jí ani pořizovat kočičího kamaráda. Výborně si vystačíte sami.

Klikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázekKrásné mourovaté kočičky s mramorovým nádechem URŠULA a REBEKA jsou sestřičky. Žily v areálu kladenské Poldovky, ale to nebylo zrovna ono, protože je tam někteří lidé neviděli rádi a hrozila jim tam dokonce otrava. Obě kočičí holky jsou asi dva roky staré a moc by si přály zůstat spolu. Jsou milé, mazlivé a čistotné. Hodí se do bytu.

Klikněte pro větší obrázekRoční TRINITY je krasavice s výraznou kresbou na kožíšku. Někdo ji jako kotě i s několika sourozenci pohodil v zavřené papírové krabici v lese. Koťata měla štěstí, a tak putovala do útulku. Trinity je velký mazlík, přesto by potřebovala trpělivého, laskavého a zkušeného člověka, který to s kočkami umí. Trinity se hodí pouze do bytu a bylo by fajn, kdyby tam měl společnost jiné kočky nebo i hodného pejska.

Klikněte pro větší obrázekHARRY je dva roky starý kocourek, který měl při příchodu do útulku zlomenou a vykloubenou zadní nožičku. Prodělal dvě operace a časem se krásně zotavil. Harry by potřeboval zázemí v rodině, kde by ho měli rádi a pořádně se mu věnovali. Nejlepší by bylo, kdyby nebyl jediným zvířátkem v bytě. Samozřejmě ale nemyslím rybičky… chce to jinou kočičku či přátelského psíka.

Klikněte pro větší obrázekAsi rok a půl stará KIMBERLY pochází ze Slaného. Původní majitelé se odstěhovali a milou kočičku nechali napospas osudu. Kimberly je velmi milá a přívětivá kočka. Je velmi hravá a aktivní. V novém domově bude potřebovat chvilku, aby si zvykla, jakmile ale za vámi sama přijde, máte vyhráno. Je to typická kočička do bytu.

Všechny kočičky i kocourci jsou očkovaní, odčervení a kastrovaní.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2013
 P ZJ ST