Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Zachránění buldočci Emilka a Ludvíček

Klikněte pro větší obrázek Francouzští buldočci Emilka a Ludvíček si v životě zažili své. Jejich životní příběhy se liší, ale jedno mají společné – díky společnosti FRBUL se jich ujali hodní lidí, kteří jim pomáhají zapomenout na předešlé útrapy. V reportáži vás pozveme na návštěvu do nových domovů Emilky a Ludvíčka, abyste se sami přesvědčili o tom, jak se zachráněným pejskům daří.

Pokud byste se chtěli o FRBULU dozvědět více, podívejte se na jejich stránky: www.frbul.cz nebo na Facebook, kde je také najdete.

Miniseriál: „Psí řeč“

V dalším vydání našeho miniseriálu se dozvíme něco o obranném chování psa.

Nabídka koček

Útulek o.s. Felis catus
Uhelná 1391, Kladno-Švermov
telefon: 606 683 057 a 721 646 057
číslo účtu: 380754399/0800
e-mail: petra@kocicky.cz

Klikněte pro větší obrázek BRIKETA je kočička černá jako uhel. Je jí osm měsíců a je nekastrovaná, ale očkovaná. Doprovází ji příběh, který se každým rokem opakuje pořád dokola. Děti si ji přivezly z prázdnin na venkově, a když začala škola, na kotě už nebyl čas ani nálada. Dlouhé dny o samotě si začala kočička krátit různými záškodnickými kousky v bytě, což ji stálo nakonec domov. Ujme se někdo odrostlého kotěte Briketky?

Klikněte pro větší obrázek Mourovatá kastrovaná MINDA je deset let stará, kastrovaná a očkovaná kočička. Minda se dostala do útulku po úmrtí majitele. Jako každá starší kočka si velice těžko zvykala, ale má velkou vůli a nevzdala to. Je klidná, čistotná a je ráda v lidské společnosti. Před sebou má určitě ještě pár hezkých let. Minda by si moc přála dožít v klidné domácnosti, třeba u starších lidí.

Klikněte pro větší obrázek Čtyřletá STELLA je kastrovaná a očkovaná. Je to veselá kočička v tom nejlepším věku, kterou někdo zanechal v zahrádkářské kolonii. Hodí se do bytu i na zahradu, umí používat kočičí dvířka a snese se i s hodnými psy, protože jeden tady v útulku ve společnosti samých koček bydlí.

Klikněte pro větší obrázek DENIS je osmiletý, kastrovaný a očkovaný krasavec. Kocourek zůstal sám poté, co se jeho majitelé odstěhovali a nevzali ho s sebou. Denis je už starší pardál, moc zoubků mu nezbylo. Potřeboval by někoho, kdo mu dá domov a jistotu, že už nikdy nezůstane sám.

Klikněte pro větší obrázek Krásná ESTER je tříletá kočička. Je kastrovaná a očkovaná. Do útulku se dostala kvůli alergii ve své původní rodině a byla z toho velice smutná. Často sedávala sama na zahradě útulku až do tmy a čekala, že se pro ni majitelé snad vrátí. Teď už si Ester zvykla, ale lidská přítomnost jí moc schází. V novém domově se určitě velmi rychle zabydlí.

Klikněte pro větší obrázek Mourovatá JŮLINKA je tři roky stará kočička. Je očkovaná, kastrovaná a velmi čistotná. Byla odebrána nezodpovědnému chovateli, který nezvládal péči o velké množství zvířat různých druhů, která v průběhu několika let nashromáždil. Jůlinka má za sebou opravdu neutěšenou minulost - žila ve velice nuzných podmínkách. Důvěru k lidem si získala teprve nedávno, už ale umí oplácet mazlení. Potřebovala by klidné zázemí v rodině bez malých dětí nebo u staršího člověka.

Klikněte pro větší obrázek MONY je pětiletá tříbarevná kočka. Je kastrovaná a očkovaná. Mony je velká pomocnice v útulkové kuchyňce, tak se těšte, bude ráda pomáhat i v novém domově. Mony má na bříšku tukový nádor, který jí zatím nijak nepřekáží a jeho velikost se už dlouho nemění. Kočička je vhodná pouze do bytu.

Klikněte pro větší obrázek JESSIE je pět měsíců stará kočičí holčička. Je jedním z osmi koťat, která se našla vyhozená v papírové krabici. Všichni její sourozenci už nový domov našli, snad se to dnes povede i malé Jessince. Čeká s ní na vás kopec zábavy.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2013
 P ZJ ST