Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat

Fyzioterapie je komplexní péče o pohybový aparát, která pomáhá navrátit zvířecího pacienta do plnohodnotného života a přispívá k regeneraci po úrazech či operacích. Fyzioterapie je vhodná také jako prevence zranění svalů či kloubů při sportovních výkonech psů nebo jiných zvířat, pomáhá předcházet přetížení zvířete a udržuje je ve výborné kondici.

Fyzioterapie je nezbytná v případech, kdy je nutný chirurgický zákrok, což se týká nejčastěji zvířat s neurologickými problémy (například vyhřezlá meziobratlová ploténka, úrazy páteře a další). Výborné výsledky má ale fyzioterapie i v případech, kdy operace zvířete možná není a u zvířete došlo například k ochrnutí. Vždy je však nezbytné vše nejdříve konzultovat s veterinárním lékařem a na jeho doporučení pak případně vyhledat služby fyzioterapeuta či fyzioterapeutky.

Fyzioterapie je založena na mnoha metodách (například aquaterapie, aktivní a pasivní cvičení, masáže, strečink, termoterapie, elektroterapie a další) a my si v reportáži představíme ty, které používá ve své praxi fyzioterapeutka Kateřina Plačková, která už pomohla nejednomu zvířátku zpátky na nohy.

Více informací najdete na: www.physiodog.cz

Miniseriál: „Psí řeč“

V dalším vydání našeho miniseriálu zjistíme, jestli je vhodné pořizovat psa k dětem.

Nabídka psů

Útulek pro opuštěné psy
Dobranov č. 68, u České Lípy
telefon: 487 826 535 nebo 776 781 130
číslo účtu: 165691807/0600
www.utulek-dobranov.estranky.cz

Klikněte pro větší obrázekOsmiletý kříženec knírače ČERTÍK je veselý a velmi živý pejsek. Všichni čerti s ním skutečně doslova šijou a odtud také jeho jméno. Kdo si vybere tohoto pejska za společníka, musí počítat s tím, že to není žádný gaučák.

Klikněte pro větší obrázekHNĚDÁ je kříženka špice a kokršpaněla. Jsou jí asi dva roky a je to velmi milá fenečka, která by se hodila klidně i ke staršímu člověku. Není konfliktní, poslouchá a určitě s ní zažijete hodně radosti.

Klikněte pro větší obrázekTak tohle je TYGR. Opravdu příhodné jméno pro křížence jezevčíka. Tygřík je asi šestiletý pejsek. Je hodný, poslušný a také dobře hlídá. S Tygrem rozhodně neprohloupíte. Bude to fajn parťák na dlouhé procházky.

Klikněte pro větší obrázekPIŠKOT je dvouletý kříženec tibetské dogy. Je to nekompromisní hlídač, který ale za pár piškotů udělá, co vám na očích uvidí. Tohoto pejska dostane do rukou pouze zkušený chovatel či chovatelka. Piškotovi by se líblo, kdyby byl v domácnosti jediným zvířetem.

Klikněte pro větší obrázekTemperamentní labrador BAD nemá rád konkurenci ostatních pejsků. Jinak je to ale moc príma pes, se kterým se nudit nebudete. Jsou mu dva roky. Nejlépe by se hodil ke sportovně založeným lidem a pak mu bude úplně jedno, jestli bude bydlet v domku se zahradou nebo v panelákovém bytě.

Klikněte pro větší obrázekBRIT. Je mu už deset let a přesto skončil na stará kolena v útulku. Je to klidný, poslušný pes, který má rád svůj klid, ale zároveň vám výtečně ohlídá byt či dům. Brit umí na jedničku základní povely, takže výcvik má. Dejte mu šanci dožít v bezpečí dobrého domova.

Klikněte pro větší obrázekKříženec belgického ovčáka DAN má dobrou povahu a bude vám věrným a oddaným kamarádem. Potřebuje dostatek pohybu a také láskyplnou péči. Je to výborný hlídač, a proto by pro něj bylo asi nejlepší nabídnout mu bydlení v domku se zahradou.

Klikněte pro větší obrázekA máme tu ALÁNKA, ročního pejska, sotva odrostlé štěně. Podle toho se také tenhle labradoří kluk chová. Je veselý, hravý, notně zvědavý a žádná lumpárna mu není proti srsti. Má rád děti, s ostatními pejsky se nepere… co byste chtěli víc?

Stopáž14 minut
Rok výroby 2013
 P ZJ ST