Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Nejhezčí dárek

Zvířata rozdávají nám lidem radost den za dnem po celý rok. Svou lásku nám dávají bez výhrad a nenárokují si vůbec nic. Je pravda, že se tato charakteristika týká především psů, ale pejsci jsou také zastoupeni ze všech domácích mazlíků v českých domácnostech nejvíce.

V reportáži vás zavedeme na agility hřiště, které zřídila Městská část Praha 4 na svém území a věnovala tak majitelům pejsků i jejich čtyřnohým kamarádům moc pěkný dárek. Hřiště je přístupné opravdu každému a majitelé se svými pejsky je také hojně navštěvují. Podobné aktivity ocení každý milovník zvířat a možná by se mohly inspirovat i ostatní pražské části a další města naší republiky.

MVDr. Martina Načeradská se kromě veterinární praxe věnuje také chování zvířat a tomu, aby si s nimi lidé správně rozuměli. Každý, kdo má doma nějaké zvířátko, ví, že to není vždy úplně jednoduché a že správné rozklíčování signálů, které nám zvíře sděluje, je základem spokojeného soužití. Paní doktorku navštívíme v její ordinaci, abychom se jí zeptali, jaký nejhezčí vánoční dárek by přála zvířatům.

Miniseriál: „Krmíme je správně?“

V dalším vydání našeho miniseriálu zjistíme, jak správně krmit králíky.

Nabídka koček a psů

Městský útulek pro opuštěná zvířata
V Zámcích 56
Praha 8 – Troja
telefon: 222 025 916, 222 025 917
www.upozpraha.cz

Klikněte pro větší obrázekLUMPÍK je sedmiletý kříženec. Je moc hodný a čistotný, ale nemá rád jiné pejsky, i když fenky mu nevadí. Měl úraz levého kolene na zadní nožce, ale už je v pořádku. Lumpík se hodí do klidné domácnosti. Nejlépe ke starším lidem do bytu či domku se zahrádkou.

Klikněte pro větší obrázekURŠULKA je kočička, která se do útulku dostala ve velmi špatném zdravotním stavu: s jizvami a ustřiženým uchem. Teď už je ale zase v plné kondici a čeká na novou paničku nebo páníčka, kteří jí budou ochotni poskytnout opravdový domov. Uršulka má, i přes všechno zlé, co jí člověk udělal, lidi stále ráda. Je kastrovaná.

Klikněte pro větší obrázekPejsek BENÍK byl vrácen do útulku náhradním majitelem z důvodu stěhování. Ben je kříženec německého křepeláka, je mu osm let a je to hodný a klidný pes. Je trochu nesmělý, ale jakmile si na vás zvykne, získáte v něm věrného a oddaného společníka. Beník je kastrovaný a moc by se mu líbilo soužití v klidném prostředí, klidně i u starších lidí.

Klikněte pro větší obrázekKocourek nalezený spolu se svými sourozenci v zalepené krabici na jednom pražském sídlišti dostal jméno BENJAMIN. Všechna koťátka byla zanedbaná a ve špatném zdravotním stavu. Teď už jsou ale naštěstí v pořádku a Benjaminek se těší a čeká na láskyplnou domácí péči.

Klikněte pro větší obrázekDesetiletý kříženec labradora KULDA má milou a přátelskou povahu. Fenky a štěňata má rád, ale jiné psí samce moc nemusí. To by se přes svou klidnou povahu klidně i popral. Kulda si i přes svůj pokročilý věk rád hraje a baví ho aportování. Je společenský a na svůj věk velmi vitální.

Klikněte pro větší obrázekTento černý, mladý přítulný kocourek se jmenuje DRAGO. Byl nalezen mezi zahradami v Praze 5. Nálezce ho přivedl s tím, že mu zvíře naříkalo pod oknem Jedná se o čistotné a milé zvířátko, které by bylo již rádo v novém domově.

Klikněte pro větší obrázekBEN je kříženec rotvajlera a je mu asi sedm a půl roku. Je veselý, temperamentní a moc rád si vyjde na dlouhou procházku, nejlépe už s novou paničkou či páníčkem. Beník není konfliktní pes, ale jiné pejsky zrovna nemiluje. A ještě byste měli vědět, že pokud bude Beník bydlet v domku se zahradou, musíte mít vysoký a bytelný plot a ještě Beníka pořádně hlídat, protože umí velmi zdatně šplhat.

Klikněte pro větší obrázekOLIVER je statný kocour, kterého vyhodili z auta v Praze 10. Naštěstí jiný řidič, zachránce, Olivera hned naložil a odvezl ho rovnou do zdejšího útulku. Oliver je velkou osobností – Pan kocour – který je neuvěřitelně mazlivý.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2012
 P ZJ ST