14 minut

2. prosinec 2012

Obsah dílu

Svoboda zvířat spouští novou protikožešinovou kampaň UKAŽ TO VLÁDĚ! — Miniseriál: „Krmíme je správně?“ - jak správně krmit kozy — Nabídka psů: Městský útulek pro toulavá a opuštěná zvířata — Našli jsme ježka. Co s ním?

Části dílu

00:39
Svoboda zvířat spouští novou protikožešinovou kampaň UKAŽ TO VLÁDĚ!
  Svoboda zvířat spouští 23. listopadu při příležitosti Světového dne bez kožešin novou kampaň, která dává možnost ukázat vládě, co se skrývá za kožešinovou módou a jak veřejnost o kožešinových farmách a kožešinové módě smýšlí. K dispozici budou nové záběry z šesti kožešinových farem v České republice, kde se chovají norci a nebo lišky.
  Záběry ukazují na nesmírné utrpení zvířat odsouzených k životu v kleci: zraněná či ochrnutá zvířata; norci s okousanými nebo zcela chybějícími ocasy; agresivní chování jedinců, kteří už nemohou unést stresující život v malých, strohých klecích; pohybové stereotypie (označované odborníky jako znaky špatné životní pohody zvířat); extrémně malé klece plné výkalů, zrezivělé nádoby na vodu – bez vody a další.
  Naposledy jsme se této problematice v pořadu Chcete mě? a ve spolupráci se Svobodou zvířat hlouběji věnovali v roce 2010. Od té doby se prakticky nic nezměnilo. Příslušné úřady tehdy situaci zkontrolovaly, neshledaly však v rámci české legislativy, že by byly porušovány nějaké zákony. Už to samo o sobě je alarmující. Nicméně na nových záběrech z letošního léta už je vidět, že dochází i k porušování základních práv zvířat – zvířata nejsou ošetřená, jsou bez vody atp.
  Svoboda zvířat proto připravila novou kampaň nazvanou „UKAŽ TO VLÁDĚ!“ a obrací se na veřejnost s prosbou o spolupráci. Na stránkách www.ukaztetovlade.cz je k dispozici jednoduchý formulář, prostřednictvím kterého mohou lidé poslat e-mail ministru zemědělství, v jehož dikci je ochrana zvířat, a požadovat okamžité řešení situace – zákaz chovů kožešinových zvířat na území ČR (jak je tomu již v mnoha jiných evropských zemích). E-maily jdou v kopii také Státní veterinární správě, která je kontrolním úřadem ochrany zvířat.
  03:58
  Miniseriál: „Krmíme je správně?“
   V tomto vydání našeho miniseriálu zjistíme, jak správně krmit kozy.
   06:08
   Nabídka psů: Městský útulek pro toulavá a opuštěná zvířata
    Městský útulek pro toulavá a opuštěná zvířata
    Pod Chlumem 408, Děčín telefon: 605 801 617, 412 510 594 číslo účtu: 19–921402389/0800, variabilní symbol: 3410142321 (pokud přispíváte na konkrétní zvíře nebo účel, uveďte to do poznámky k převodu www.utulek.mmdecin.cz
    09:57
    Soutěž
     10:58
     Našli jsme ježka. Co s ním?
      Lidé se často obracejí na ochránce zvířat s dotazy, co s ježky, které našli v poslední části roku, tedy na podzim. Ing. Zuzana Pokorná, která působí v Záchranné stanici hl. m. Prahy, napsala na téma péče o ježky příručku (Metodika Českého svazu ochránců přírody č. 33 Ježci) a poskytne nám rozhovor. Pro ty z vás, které by zajímali podrobnější informace, nabízíme výběr z textu.
      Přehrát celé video
      Stopáž4 minuty
      Další díl
      Chcete je?

      Chcete mě? na sociálních sítích

      Napište nám