18. listopad 2012

Obsah dílu

Záchranářská partička — Krmíme je správně?: andulky — Nabídka psů: Psí útulek mikroregionu Radnicko

Části dílu

00:39
Záchranářská partička
  Při Záchranné stanici v Plzni – Doubravce působí kroužek „mladých přírodovědců“, které vede Karel Makoň. Říkají si Partička a kroužek to je trochu jiný, než běžné kroužky bývají. Jak říká Karel Makoň: „Je to o důvěře (proto také jen pár dětí), o vztahu k přírodě, o schopnosti poradit si v každé situaci, o etice a slušném chování vůbec.“ Natáčení se uskuteční v rezervaci Nový rybník u Líní. Kluci přitáhnou k břehu plovoucí ostrůvek pro racky, vyčistí ho a připraví na příští rok. Podíváme se také, jak se osazují informační cedulky na ornitologickou věž a pozorovatelnu. Partička kluků pod vedením K. Makoně však také například čistí přírodu od odpadků a pomáhá v záchranné stanici. Reportáž to bude zajímavá a pro ostatní ochranáře možná i trochu inspirativní. Faktem je, že děti, které jsou vedené odmala k lásce k přírodě a zvířatům, se v dospělosti většinou chovají nejen k životnímu prostředí, ale i ke svému okolí s respektem a úctou.
  06:21
  Krmíme je správně?: andulky
   07:25
   Nabídka psů: Psí útulek mikroregionu Radnicko
    11:09
    Soutěž
     12:05
     Výzva: Prosba o pomoc při rekonstrukci Kočičího domu v Klecanech
      Pražskému spolku ochránců (PSOZ) zvířat končí v únoru příštího roku nájem v Kočičím domě v Jahodnici. Podařilo se najít velmi výhodný pronájem (na 20 let) v náhradním objektu bývalých kasáren v Klecanech u Prahy. Aby však bylo možné se do něj s kočkami nastěhovat, je bezpodmínečně nutné jej rekonstruovat a rozpočet na rekonstrukci přesahuje finanční možnosti PSOZ. Spolek sice má jednoho sponzora, který je ochoten velkou část rekonstrukce zaplatit, ale stále ještě zbývá sehnat 500 000 Kč!
      V letošním roce poskytl Kočičí dům v Jahodnici azyl 350 kočkám, z nichž se pro více než polovinu podařilo najít náhradní domovy. V současné době je v útulku 104 kočiček.
      Přehrát celé video
      Stopáž4 minuty
      Další díl
      Chcete je?

      Chcete mě? na sociálních sítích

      Napište nám