Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Záchranářská partička

Při Záchranné stanici v Plzni – Doubravce působí kroužek „mladých přírodovědců“, které vede Karel Makoň. Říkají si Partička a kroužek to je trochu jiný, než běžné kroužky bývají. Jak říká Karel Makoň: „Je to o důvěře (proto také jen pár dětí), o vztahu k přírodě, o schopnosti poradit si v každé situaci, o etice a slušném chování vůbec.“ Natáčení se uskuteční v rezervaci Nový rybník u Líní. Kluci přitáhnou k břehu plovoucí ostrůvek pro racky, vyčistí ho a připraví na příští rok. Podíváme se také, jak se osazují informační cedulky na ornitologickou věž a pozorovatelnu. Partička kluků pod vedením K. Makoně však také například čistí přírodu od odpadků a pomáhá v záchranné stanici. Reportáž to bude zajímavá a pro ostatní ochranáře možná i trochu inspirativní. Faktem je, že děti, které jsou vedené odmala k lásce k přírodě a zvířatům, se v dospělosti většinou chovají nejen k životnímu prostředí, ale i ke svému okolí s respektem a úctou.

Více informací o činnosti Záchranné stanice Plzeň – Doubravka najdete na: www.desop.cz

Výzva: Prosba o pomoc při rekonstrukci Kočičího domu v Klecanech

Pražskému spolku ochránců (PSOZ) zvířat končí v únoru příštího roku nájem v Kočičím domě v Jahodnici. Podařilo se najít velmi výhodný pronájem (na 20 let) v náhradním objektu bývalých kasáren v Klecanech u Prahy. Aby však bylo možné se do něj s kočkami nastěhovat, je bezpodmínečně nutné jej rekonstruovat a rozpočet na rekonstrukci přesahuje finanční možnosti PSOZ. Spolek sice má jednoho sponzora, který je ochoten velkou část rekonstrukce zaplatit, ale stále ještě zbývá sehnat 500 000 Kč!

V letošním roce poskytl Kočičí dům v Jahodnici azyl 350 kočkám, z nichž se pro více než polovinu podařilo najít náhradní domovy. V současné době je v útulku 104 kočiček.

Jak můžete pomoci? Několika způsoby:

1) Zasláním DMS v ceně 30 Kč na číslo 87 777 ve tvaru: DMS KOCICIDOMOV a jejím sdílením.

2) Poskytnutím auta jako nosiče nalepeného plakátu

3) Posláním jakéhokoli peněžního obnosu na účet PSOZ (číslo účtu: 179500872/0300, variabilní symbol: 201302) či darováním hotovosti

4) Dobrovolnickou pomocí při stavbě a dokončovacích pracích

5) Darováním či financováním některé nutné součásti stavby (kotel ústředního topení, radiátory, dveře, kování atd.) – seznam všeho, co potřebuje PSOZ získat, aby mohl kočičky včas přestěhovat do nových prostor, najdete na webových stránkách www.psoz.cz v sekci „Stavíme nový kočičí dům“.

Nabídka psů

Psí útulek mikroregionu Radnicko
Němčovice (v areálu sběrných surovin)
telefon: 602 799 335
číslo účtu: 843454369/0800
www.utulek.nemcovice.cz

Klikněte pro větší obrázek Asi čtyřletá fenka křížence německého ovčáka dostala velmi zvláštní jméno: ŠALINA. Povahu má milou a přátelskou, je poslušná a v dobré fyzické kondici. Šalina by se nejraději dostala ke sportovně založenému člověku, protože je temperamentní a dlouhé procházky jí jdou k duhu.

Klikněte pro větší obrázek STEFFI je asi dvouletá kříženka jack rusell teriéra. Je moc hodná a nekonfliktní. Potulovala se po Němčovicích a nakonec skončila v útulku, ale nikdo ji nehledal. Steffi čeká na novou šanci a protože v sobě má teriéří předky, musím vás upozornit na to, že to není žádný pejsek gaučový.

Klikněte pro větší obrázek PIŠTA je roční pejsek, který se potuloval ulicemi Nepomuku. Nakonec byl odchycen a dočasný domov našel v místním útulku. Teď pro něj hledáme náhradní rodinu, protože Pišta potřebuje stálou pozornost, samota mu nesvědčí. Je hodný, ale občas si umí postavit hlavu, takže to chce trochu trpělivosti a domácí pohoda je zaručena.

Klikněte pro větší obrázek Asi roční kříženec bandoga slyší na jméno NICK. Tenhle pejsek je velmi společenský, hravý a milý. Je zvyklý na děti, které má moc rád, a tak by nebylo od věci, kdyby se dostal do rodiny, kde nějaké mají.

Klikněte pro větší obrázek Slovenský čuvač DAN není žádný drobek. Je to zdravý, veselý a temperamentní pes, kterému jsou asi tři roky. Zpočátku chvíli trvá, než si získáte jeho důvěru, ale pak se z něj stane věrný kamarád a spolehlivý ochránce.

Klikněte pro větší obrázek RONÍKOVI zemřel páníček a z pozůstalých se nenašel nikdo, kdo by se ho ujal. Ron je československý vlčák středního věku, je výtečný hlídač a je také velmi dobře vycvičený. Do rukou by měl jít člověku, který už nějaké zkušenosti s pejsky má.

Klikněte pro větší obrázek A máme tu DÁREČKA. No nekoukejte, tak se opravdu tenhle pejsek jmenuje. Viď, Dárečku… Tak kdo by chtěl dáreček z němčovického útulku, ať neváhá a přijede si pro čtyřletého milého a přítulného křížence.

Klikněte pro větší obrázek Starší dlouhosrstý kříženec FILIP je milý, chytrý a klidný pejsek. Moc rád by se dostal ke staršímu člověku, kterému by s láskou dělal společníka. Filípek nepotřebuje dlouhé procházky, stačí mu chvilku se proběhnout a už zase bude spěchat do teplého pelíšku a náručí nové paničky nebo páníčka.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2012
 P ZJ ST