Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Jak založit domácí depozitum?

Opuštěných zvířat je stále velmi mnoho. Lidé, kteří se jich zbavují, se chovají často velmi nezodpovědně už při jejich pořizování. Naštěstí však přibývá mezi lidmi i těch, kteří by zvířatům v nouzi rádi nějak pomohli. Před nedávnem se na nás obrátila jedna divačka, která se ptala, jak to udělat, pokud by chtěla pejska nebo kočku do dočasné péče, případně si založit domácí depozitum. A protože to není dotaz ojedinělý, rozhodli jsme se zařadit několik rad na toto téma do našeho pořadu. Chcete-li i vy podpořit zvířata z útulků konkrétní pomocí, a pokud uvažujete o této formě pomoci, nenechte si ujít tento díl.

Miniseriál: „Krmíme je správně?“

V tomto vydání miniseriálu s Ing. Kateřinou Bergrovou zjistíme, jak správně krmit psa.

Nabídka psů

Psí domov
Lukavice 222 (u Rychnova nad Kněžnou)
telefon: 608 524 973
číslo účtu: 35–6388150247/0100
www.psidomovlukavice.cz

Klikněte pro větší obrázek Kříženec „minilabradora“ KÁJA žije v útulku už celý rok. Nalezl ho řidič kamionu uvázaného v lese. Kája však na lidi nezanevřel a má je tak rád, že vůbec nechce být sám. Jinak je to moc hodný a přátelský pesek. Kájovi by se nejvíce líbilo bydlení v bytě, nebo v domku se zahradou. Mohl by jít klidně i do rodiny s dětmi, ale měl by být v domácnosti jediným zvířátkem.

Klikněte pro větší obrázek ROBIN. Tříletý kříženec knírače a teriéra. Do útulku byl přivezen ještě se zbytkem řetězu kolem krku, na kterém byl uvázaný. A také se tak zpočátku choval – jako utržený ze řetězu. Díky laskavé péči se však Robin rychle proměnil v milého a mazlivého psa, i když stále dosti temperamentního. Nejlépe by mu bylo v domku se zahradou.

Klikněte pro větší obrázek Dvouletý kříženec retrívra CHICO se potuloval po hlavní silnici a měl velké štěstí, že ho někdo nepřejel. Po příchodu do útulku byl chudák pejsek vyděšený a hodně nedůvěřivý. Teď už je však v pohodě, rád se mazlí a je také velmi hravý. Chico nemá problém s dětmi, naopak, má je rád.

Klikněte pro větší obrázek RYK je šestiletý droboučký kříženec pitbula. Je moc hodný a bezproblémový. Je hravý, veselý, hodně aktivní, má rád pohyb… a představte si, že je v útulku už čtyři roky. Ryk by uvítal bydlení v domečku se zahradou, který by obývaly i větší děti, ale zvládl by hravě i byt. Hlavně, aby ho tam měli rádi.

Klikněte pro větší obrázek Čtyřletá kříženka retrívra SÁRA přišla do útulku společně se svými půlročními štěňaty, sourozenci a matkou. Celou jedenáctičlennou smečku zanechali původní majitelé v opuštěném domě. Nebýt hodných lidí, kteří na to upozornili, snad by tam pejsci zemřeli hlady. Sára je milá a mazlivá psí dáma, jen má problém s vodítkem – viděla ho poprvé v životě až v útulku. Proto by pro ni bylo nejvhodnější bydlení volně na zahradě s přístupem do tepla a nejlépe s některým členem své velké rodiny.

Klikněte pro větší obrázek Malinká hravá dračice v těle pejska – to je VIKI. Je jí asi jeden rok a je to kříženka pinče. Viki je kastrovaná. Povahu má milou a přátelskou a hodila by se jako společnice klidně i ke starším lidem.

Klikněte pro větší obrázek Tato krásná čtyřletá kříženka německého a belgického ovčáka BRITA měla být utracena, protože původní majitel přišel o bydlení. Brita byla zvyklá na pobyt na zahradě, ale naučila by se žít i v bytě. Tahle hodná a velmi inteligentní fenka potřebuje hlavně hodné a laskavé nové majitele a bezpečný domov.

Klikněte pro větší obrázek ŠTĚŇÁTKA. Devět malých štěňat nemělo start do života zrovna růžový. Původní majitel je odebral jejich psí mámě ve věku, kdy ještě psí miminka neuměla ani sama jíst a v noci je hodil za plot mateřské školky. Pejskové byli zanedbaní, hladoví a podchlazení. Ze všeho se ale rychle vylízali a teď už baští jako diví, hrají si a brzy budou moci odjet do nových domovů…

Stopáž14 minut
Rok výroby 2012
 P ZJ ST