1. červenec 2012

Obsah dílu

Zubři na území ČR — Jako ta zvířata?: "hladový jako vlk" — Nabídka psů: Psí útulek Chomutov

Části dílu

00:39
Zubři na území ČR
  Poslední volně žijící zubr zmizel z naší přírody před 200 lety a poslední volně žijící zubr na území Evropy byl zastřelen před 90 lety v Polsku. Zubr Evropský je zařazen do záchovného programu EEP (Evropský záchranný program), nejstarší plemenná kniha je vedena v Polsku.
  Zubr Evropský je největší přežvýkavec žijící ve volné přírodě Evropy. V roce 1950 byl zubr reintrodukován (navrácen zpátky do přírody) a v roce 1996 byl prohlášen za ohrožený druh. V současnosti žijí zubři ve volné přírodě v Bělověžském pralese na území Běloruska a Polska.
  Podkrušnohorský zoopark chová zubry už od svého založení v roce 1975. Zubr je dokonce erbovním zvířetem zooparku a mají ho také na logu. Do chomutovského zooparku se rozjedeme, abychom se se zubry blíže seznámili. Mláďata odchovaná v zooparku byla úspěšně vypuštěna např. do Národního parku Poloniny na Slovensku.
  Na území ČR žijí zubři volně v bývalém vojenském prostoru Ralsko na Českolipsku, konkrétně v oboře Židlov. Obora má rozlohu 3780 hektarů a kromě zubrů tam Vojenské lesy a statky chovají jeleny a muflony. Počítá se, že by se zubří rodinka čítající nyní 8 kusů mohla během příštích let rozrůst až na dvě nebo tři desítky těchto vzácných zvířat.
  06:57
  Miniseriál s Natašou Velenskou z pražské zoo: „Jako ta zvířata?“
   Další díl našeho seriálu s Natašou Velenskou nám prozradí, zda je pravdivé rčení je hladový jako vlk.
   08:16
   Nabídka psů: Psí útulek Chomutov
    Psí útulek
    Beethovenova 5407, Chomutov telefon: 474 651 080 číslo účtu: 19 – 2087270247/0100 www.utulek-chomutov.estranky.cz
    12:05
    Soutěž
     12:38
     Zvířata v nouzi
      Podpořte kampaň, kterou pořádá Nadace na ochranu zvířat a známý slevový portál. Jedná se o kampaň na podporu zvířat v nouzi v útulcích a záchranných stanicích v České republice.
      Přehrát celé video
      Stopáž14 minut
      Další díl
      9. září 2012

      Chcete mě? na sociálních sítích

      Napište nám