Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Občanské sdružení No limits

Občanské sdružení No Limits vzniklo proto, aby dětem přiblížilo přírodu a zvířata, která jsou u nás běžná. V dnešní době, kdy děti preferují vysedávání u počítačů a hraní her a dokonce i kontakt s kamarády probíhá prostřednictvím sociálních sítí, je to činnost velmi záslužná. Projekt „Za každého počasí venku“ je zaměřen na děti mladšího věku, především z mateřských školek, které navštěvují farmu, a kromě povídání o zvířatech si také mohou zkusit péči o ně v praxi.

Občanské sdružení No Limits funguje na bázi dobrovolnosti a kromě výše uvedeného projektu nabízí celou řadu dalších služeb: např. jezdecký klub, environmentální výchovu, pořádá různé tábory, fotbalový trénink apod. Občanské sdružení mohou navštěvovat i děti s různými handicapy.

V reportáži vás prostřednictvím kamery pozveme na ekologickou farmu.

Miniseriál s Natašou Velenskou z pražské zoo: „Jako ta zvířata?“

Dnešní díl seriálu nám odhalí, zda je pravda, když se o někom řekne, že je paličatý jako osel.

Info o Záchranné stanici pražských Jinonicích

Klikněte pro větší obrázek Historie Záchranné stanice pro volně žijící živočichy v pražských Jinonicích má celkem dost pohnutou historii. Faktem však zůstává, že Věra Aladzasová-Přibylová, která stanici dlouhé roky vedla, je skutečnou odbornicí a do přírody vrátila pěknou řádku vyléčených zvířat. V loňském roce však rozhodl magistrát o tom, že s novou koncepcí se vymění i vedení stanice. Jinonická Záchranná stanice se tak rozdělila na dva samostatné subjekty, z nichž část, kterou spravuje V. Aladzasová-Přibylová patří nově pod Ligu na ochranu zvířat, která její činnost zaštiťuje.

Výzva pro diváky: Jak mi zvíře změnilo život

Od podzimu letošního roku chystáme pro pořad Chcete mě? novou rubriku. Budeme v ní představovat příběhy vás, diváků. Pište nám, prosím, na téma: Jak mi zvíře změnilo život. Nejzajímavější příběhy k vám přijedeme natočit a odvysíláme je v některém z dílů našeho pořadu. Vaše zážitky nám piště výhradně na webové stránky pořadu, kde je pro tento účel zřízena rubrika: Jak mi zvíře změnilo život. Moc se těšíme.

Nabídka psů

Toulavé Tlapky, o. s.
Úmyslovice 110, okr. Nymburk
telefon: 776 083 090
číslo účtu: 216955754/0300
www.toulavetlapky.cz

Klikněte pro větší obrázek ALDYN je rok starý, kastrovaný kříženec husky. Je to aktivní a hravý pejsek, který se do útulku dostal ze špatných podmínek. Je vhodný na sport nebo jako společník na dlouhé procházky. Aldyn uvítá dalšího psího kamaráda, protože je zvyklý na psy. Hodil by se k větším dětem. Aldyn je zprvu nedůvěřivý, ale zvědavý. Je vhodný k domku se zahradou.

Klikněte pro větší obrázek Pětiletý BARY je kříženec barváře. Je kastrovaný. Na svůj domov čeká v útulku už devět měsíců. Stal se z něho naprosto oddaný mazel a vděčný pes. Je klidný, neublíží kočkám ani jiným zvířatům. Zvyklý na feny. Vhodný k větším dětem, na zahradu nebo do bytu. Bary bude moc fajn kamarád na procházky. Na vodítku chodí dobře. V útulku je mu smutno.

Klikněte pro větší obrázek Čtyřletá kříženka jezevčíka TRIXI potřebuje někoho, kdo se jí bude věnovat a nebude mu zatěžko dávat jí najevo svou lásku. Zažila si už své, a přesto na lidi nezanevřela. Chce to na ni jít zpočátku pomalinku, a jakmile si vás otipuje, bude vám oddanou kamarádkou. Děti má ráda, ostatní pejsci jí nevadí. Trixi je kastrovaná.

Klikněte pro větší obrázek Šestiměsíční štěně křížence labradora FLOR by potřebovalo rychle novou rodinu. Flor je chytrý, hodný a mazlivý pejsek. Umí aportovat, dobře poslouchá a hodil by se jak na výcvik, tak jako mazel do rodiny. A jestli bude bydlet v domku se zahrádkou nebo v panelákovém bytě, je mu fuk. Hlavně, aby ho tam měli rádi.

Klikněte pro větší obrázek TERYK je tříletý kříženec teriéra. Do útulku se dostal z nedaleké vesnice, kde živořilo 90 psů v naprosto nevhodných podmínkách. Teryk je hravý mazlivý pejsek, kterému by se líbilo i u starších lidí, protože je to pohodový společník. Na jiné psy je zvyklý. Teryk je kastrovaný.

Klikněte pro větší obrázek Tříletý kříženec REOUŠ byl po příchodu do útulku nedůvěřivý, ale už si zvykl a lidí se přestal bát. Je sice stále ještě trošku nedůvěřivý k cizím, ale jakmile zjistí, že se nic neděje, získáte si jeho důvěru a z Reouše se vyloupne pěkný mazel. Je zvyklý na děti a jiní pejsci mu nevadí.

Klikněte pro větší obrázek MARO je dvouletý kastrovaný kříženec německého ovčáka. Maronka našli kousek od útulku na silnici a byl v hodně špatném stavu: vyhublý a na krku měl krvavou jizvu - zřejmě od řetězu. Teď už je ale zase v pořádku. A i když mu člověk tak moc ublížil, Maronek nezahořkl. Je mazlivý a vděčný za každé vlídné slovo. Dětem by neublížil, k ostatním psům je naprosto nekonfliktní. Maronek miluje dlouhé procházky. Tenhle pejsek je zkrátka moc fajn. Potřeboval by ale trochu vycvičit, aby se naučil poslušnosti. Tady o něm říkají, že to je spíš plyšák než pes, protože si nechá úplně všechno líbit.

Klikněte pro větší obrázek BOUNTY je dvouletý, kastrovaný kříženec jezevčíka. Je přátelský, ale musí si zvyknout. Potřebuje zkrátka trochu času na seznámení. No nedivte se, vy se taky hned nevrháte každému kolem krku. Bounty se bude těšit jak ze společnosti dětí, tak i starších lidí. Je to bezproblémový pes.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2012
 P ZJ ST