Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Kroužkování ptáků a jeho význam

Kroužkování ptáků je důležité pro získávání poznatků o migraci ptáků, které se využívají mimo jiné při řešení problémů souvisejících s ochranou přírody. Kroužkování však umožňuje daleko více, např. přesně zmapovat trasy tahů, které ptáci absolvují na své cestě do zimovišť a zpět, pomáhá pochopit důvody změn početnosti a produktivity ptačích populací, nebo sledovat kolika let se jednotlivé ptačí druhy dožívají apod.

Kroužkování ptáků je specializovaná činnost, kterou nemůže vykonávat každý. Člověk, který se chce této činnosti věnovat, musí být zkušeným ornitologem a musí absolvovat kurz, na základě kterého obdrží (nebo také neobdrží) povolení opravňující ho kroužkování ptáků provádět.

Více info na www.desop.cz

Miniseriál s Natašou Velenskou z pražské zoo: „Jako ta zvířata?“

Nový díl miniseriálu z pražské zoo vám poodhalí, jak je to s přirovnáním „mění barvu jako chameleon“.

Nabídka psů

Útulek pro zvířata v nouzi Mělník
Řípská ul., Mělník
telefon: 315 628 353, 602 144 145
číslo účtu: 176 577 065/0600
www.msoz.cz

Klikněte pro větší obrázek OLINKA je asi osmiletá fenka labradora, která má moc ráda společnost lidí. Psí kamarády si ale vybírá. Miluje piškoty a také moc ráda aportuje. Ovládá základní povely.

Klikněte pro větší obrázek Devitiletá kříženka MILÁDKA je velmi milá a mazlivá. Do útulku se dostala společně s pejskem Míšou. Nejlépe jí bude po jeho boku, ale může být i sama v rodinném domku se zahradou.

Klikněte pro větší obrázek MÍŠA je kříženec, kterému táhne už na devátý rok. Je to klidný a vstřícný pejsek. Do útulku se dostal společně s fenkou Miládkou. Nejlépe mu bude po jejím boku, ale není to podmínkou. Míša je pejsek, kterému by se líbilo bydlení v rodinném domku se zahradou.

Klikněte pro větší obrázek HESSY je kříženka psů severského plemene. Jsou jí tři roky. Byla nalezena v areálu útulku. Kam ji někdo hodil přes plot. Hessy je temperamentní a velice hravá fenka. K lidem i k jiným psům je přátelská, ale drůbež v její společnosti neobstojí a také má sklony k útěkům. Hessy potřebuje velmi aktivního pána nebo paničku, dobré oplocení a dostatek pohybu.

Klikněte pro větší obrázek Dvouletá kříženka MAŘENA je velmi hravý pejsek, který miluje lidskou společnost. Tahle fenečka má nekonfliktní a optimistickou povahu. Je učenlivá a bystrá a také vděčná za každé pohlazení. Mařena je takové trochu odrostlejší štěně, ze kterého můžete vychovat opravdu skvělého psa.

Klikněte pro větší obrázek Kříženka BOŽKA je už starší – asi desetiletá – dáma. Je velmi milá, přátelská a poslušná. Moc by si zasloužila dožít v klidném prostředí u starších lidí, kterým by dělala společnost.

Klikněte pro větší obrázek Roční SÁRA pobíhala zmateně po silnici mezi auty, kde ji pravděpodobně z nějakého vyhodili. Je to velmi přátelská a temperamentní fena, která má moc ráda lidskou společnost. Sárinka bohužel trpí klaustrofobií, která se u ní projevuje nadměrným sliněním. Vzhledem k jejímu věku je ale velká pravděpodobnost potlačení nebo úplného vymizení tohoto problému. Sára je vhodná k rodinnému domku s přístupem do domu, nebo do bytu s dostatkem pohybu. Ujme se jí hodný člověk s velkým srdcem, který jí dá šanci na normální život?

Klikněte pro větší obrázek LINDA je asi sedmiletá kříženka belgického ovčáka malinois, která je vzhledem ke svému věku stále velmi vitální. Povahu má milou a přátelskou. Je to bezproblémový pejsek. Linda by byla ideální mazlík pro lidi s rodinným domkem a zahradou.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2012
 P ZJ ST