Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Domov v Milovicích

Klikněte pro větší obrázek Domov Mladá v Milovicích poskytuje sociální služby lidem se zdravotním postižením. Do domova jsou přijímáni klienti od věku tří let a starší (horní věková hranice není omezena). V rámci domova jsou uživatelům poskytovány komplexní služby a individuální podpora – zdravotní, ošetřovatelská, rehabilitační, výchovná a vzdělávací. Využívána je moderně vybavená rehabilitace, místnosti pro pracovní terapii. V zahradě má svůj prostor skleník, pozemek pro pěstování zeleniny, koza s kozlíkem a 2 koně pro hipoterapii. Nedílnou součástí je i canisterapie, která klientům velmi pomáhá.

V reportáži si ukážeme, že zvířata do těchto zařízení patří. Na mentálně i fyzicky postižené lidi mají totiž zvířata skutečně blahodárný vliv, a to nejen cílené zooterapie, ale zcela běžný denní styk s nimi. Vždyť my všichni, kteří máme doma nějakého toho zvířecího kamaráda, dobře víme, že soužití se zvířetem dává životu další rozměr.

Více informací najdete na www.domovmlada.cz.

Miniseriál: Rozumíte svému zvířeti?

Nový miniseriál s MVDr. Hanou Žertovou začne palčivým tématem mnohých majitelů pejsků z útulku - a sice jak je odnaučit útěkům?

Nabídka koček

O.S. Srdcem pro kočky
Vrbičany 18, okres Kladno
telefon: 777 757 445, 739 242 615
číslo účtu: 234 909 954/0300
www.srdcemprokocky.cz

Klikněte pro větší obrázek DARINKA pochází z kauzy týraných kočiček ze Slaného. Jako jedna z mála vyvázla bez vážnějších zranění. Asi roční Darinka je krásná mazlivá kočička. Je milá, hodná, přívětivá a naprosto nekonfliktní. Moc ráda se mazlí. Pro Darinku hledáme umístění v bytových podmínkách. V novém domově může být Darinka jediným zvířátkem, pokud jí věnujete dostatek času, ale uvítala by nejraději zvířecího kamaráda. Darinka je kastrovaná.

Klikněte pro větší obrázek Černý chundelatý kocourek ARTUŠ pochází z kolonie opuštěných koček, které nebyly zrovna v dobré kondici. Artuš měl na několikrát zlomenou nožičku a tlapička je znecitlivělá. Je velmi pravděpodobné, že se tento stav už nezmění. Sotva ročnímu Artuškovi to ale nijak v radostném dovádění nebrání. Artuš je hravý, velmi milý, hodný a čistotný kocourek. Je kastrovaný. Hledáme pro něj umístění v bytových podmínkách, kde by měl zvířecího kamaráda.

Klikněte pro větší obrázek Čtyřletý kocourek TOBÍK pochází z bytu ze Slaného po zemřelé paní. Kocourek byl v bytě uvězněn několik dlouhých dnů. Naštěstí se našla hodná paní, která se ho ujala, než se dostal do útulku. Když sem přišel, měl těžkou kýlu, a tak hned druhý den absolvoval operaci. Tobík je mazlivý kocourek zvyklý na lidskou společnost. Jeho předností je vstřícnost vůči lidem, negativem pak to, že prošmejdí naprosto vše. Tobíček vleze do každého otevřeného prostoru - do tašky, šuplíku, skříňky, kýble, košíku, prostě všude kam se jen vejde. V nestřeženém okamžiku vleze i do lednice nebo do pračky, tak pozor na to! V novém domově by se mu líbilo nejlépe ve společnosti jiného zvířecího společníka. Je kastrovaný.

Klikněte pro větší obrázek Dvouletá ANDĚLKA je krásná mazlivá kočička, které má jedno oko žluté a druhé modré. Andělka je velmi milá, hodná a přívětivá kočička. Je pohodová a moc ráda se mazlí, tulí a když je opravdu spokojená dokonce válí i sudy. Andělka je kastrovaná a hodí se pro chov v domácích podmínkách. Nejraději by nový domov sdílela ještě s jinou kočičkou, ale není to bezpodmínečně nutné. O to více se jí však budete muset věnovat vy.

Klikněte pro větší obrázek Maličká mourinka TÍŤA se narodila vážně zraněné kočičce. Maminka Títi prodělala složitou operaci starých zranění, přesto dokázala odchovat svá koťátka. Tíťa je jako každé koťátko zvídavá, hravá a veselá. Miluje hry s ostatními koťátky, ráda se mazlí. Tíťa však není jen tak obyčejná kočička, miluje totiž vodu. Mistička na pití jí občas slouží i jako minibazének. Pro Tíťu hledáme umístění v bytových podmínkách. Nejlépší by bylo vzít si společně s ní ještě jednu kočičku, nebo si Ťíťu pořídit jako druhé zvířátko do rodiny.

Klikněte pro větší obrázek MOLLY byla nalezena ve Slaném na autobusovém nádraží společně se svými koťátky – Alexem a Evitou. Ti už domov našli, teď je řada na Molly. Mollynka je velmi milá, mazlivá, přítulná, hodná a nekonfliktní kočička. Je navíc velmi vstřícná a ráda se mazlí. Tahle milá kočička dokáže zlepšit náladu každému. Své nové paničce nebo páníčkovi bude jistě oddanou společnicí. Jsou jí asi dva roky a je kastrovaná.

Klikněte pro větší obrázek Asi pětiletá JESSICA je nesmírně hodná kočička se sametovým kožíškem a jiskřivým pohledem. Je kastrovaná a při operaci jí byl rovnou odstraněn i zalomený špičák, který působil kočičce bolest a zánět. Jessica ráda odpočívá, labužnicky se protahuje a hned tak něco jí nerozhází. Jessica by se nejraději dostala k hodným lidem do klidného prostředí. Uvidíte, že vám přinese mnoho radosti. Je kastrovaná.

Klikněte pro větší obrázek KLAUDINKA pochází z kauzy týraných koček ze Slaného. Do útulku byla přijatá se silnou rýmou a velmi poraněným očíčkem. Klaudinka navštěvovala speciální oční kliniku v Kladně a její léčba byla – dá se říct úspěšná – ale očíčko zůstává přesto trvale poškozené. Klaudinka je velmi milá, hodná a přívětivá kočička. Pro Klaudinku hledáme umístění v bytových podmínkách. V novém domově by chtěla mít Klaudinka zvířecího kamaráda. Je jí necelý rok.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2011
 P ST