Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Občanské sdružení Ochrana koček

Klikněte pro větší obrázek Milovnice zvířat a především ochránkyně toulavých vesnických koček Marie Marešová z jihočeského Beztahova u Votic působila řadu let na své Klikněte pro větší obrázek venkovské spoluobčany jako bytost z jiného světa. Pro některé blázen, pro jiné přinejmenším naivka. Vždyť koho jiného na venkově skutečně zajímá osud nechtěně narozených koťat od zbídačelých a špatně živených Klikněte pro větší obrázek kočičích matek, které rodí i třikrát ročně. Kočky ať loví myši, to jim k obživě musí stačit a koťata se prostě utopí nebo utlučou – dělalo se to tak vždycky. A kdo by vydával peníze za kastrace, které paní Marešová propagovala všude, kam přišla.

Situace se změnila zhruba před rokem, kdy Marie Marešová založila Občanské Klikněte pro větší obrázek sdružení Ochrana koček. Spřízněné duše získala v starostce Votic a veterináři, který si jasně uvědomuje nutnost kastrovat nekontrolovaně se množící zvířata. Ve spolupráci s nimi vzniká i manuál, Klikněte pro větší obrázek který poradí jak kastrace koček lidem nabízet a koncept ochrany a následné péče o čerstvě kastrovaná zvířata. Ten by se mohl stát vodítkem a inspirací pro ostatní obce, kterým není lhostejný krutý osud nekontrolovatelně se množících toulavých koček v ČR.

Miniseriál: Co bychom měli vědět o útulcích

V tomto dílu si řekneme více o zkušenostech a praxi v útulku Ligy na ochranu zvířat v Olomouci.

Nabídka psů

Útulek LOZ Olomouc
Telefon: 585 418 484
Číslo účtu: 670 100 – 220 114 076/6210

Klikněte pro větší obrázek Rok a půl starý kříženec DIX je moc hodný. Pro svoji vyrovnanou a dobrou povahu patří v útulku k oblíbeným klientům. Je snášenlivý, láskyplný a miluje delší procházky. Budoucí pán však musí vědět, že Dix musí brát do konce života pravidelně léky.

Klikněte pro větší obrázek Kříženka ALWINA je rok a půl stará roztomilá uličnice. Jde o výjimečně společenské zvíře, v blízkosti lidí je šťastná a ve svém živlu. Je velmi temperamentní a potřebuje pravidelný výběh, který ji pořádně utahá. Neuškodí ani základní výcvik poslušnosti.

Klikněte pro větší obrázek Roční kříženec vlkodava ADAM je pořádný kus psa. Zatím jde o roztomilé odrostlé štěně, pro blízkou budoucnost však musí případný majitel velmi rychle zařídit vhodný základní výcvik. Adam bude šťastný v domku se zahradou, vše spolehlivě ohlídá.

Roční kříženec knírače JENÍK je čistotný a spořádaný pejsek. Hodí se proto do bytu i rodinného domku. Je však dost temperamentní, a tak počítejte s vydatnými procházkami a všemi hrami, které vás napadnou. Jeníka nelze doporučit do rodiny s malými dětmi.

Klikněte pro větší obrázek Klidná, přítulná a moc hodná k lidem je devítiletá fenka bígla ANGELA. Nutno však připomenout, že s ostatními psími dámami se dokáže pořádně poštěkat a na řadu může přijít i psí rvačka. Má sklony k obezitě, a tak potřebuje stejně jako někteří z nás dost pohybu.

Klikněte pro větší obrázek Před čtyřletým křížencem FRODEM neobstojí žádný plot. Pejsek je však moc milý, a tak ho vřele doporučujeme mladé sportovní rodině, jejíž aktivity bude Frodo nadšeně sdílet. Hodí se především do bytu, umí se chovat jako gentleman.

Klikněte pro větší obrázek Desetiletý malý ATÍNEK je klidný, hodný a nadmíru věrný pejsek. Na stará kolena hledá stejně hodného člověka, který mu věnuje péči a lásku. Atínek je veliký mazel a za pohlazení a podrbání za uchem udělá cokoli. Moc za něho prosíme.

Klikněte pro větší obrázek Osmiletá kříženka HORNA strávila část života v množírně zvířat. Dodnes neumí chodit na vodítku, procházkami ji nikdo nerozmazloval. Hledá dobrého člověka, který jí naučí žít v lidské smečce a bude ji mít rád.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2011
 P ST