Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Zvířata bez šance

Klikněte pro větší obrázek S otřesnými informacemi o zoufalé situaci opuštěných a toulavých psů na Slovensku poprvé seznámil českou veřejnost pořad Reportéři před několika měsíci. Vyšlo najevo, že místo útulků pro opuštěné psy je Slovensko doslova protkané tzv. karanténními stanicemi, kam jsou umisťována zvířata bez pána Klikněte pro větší obrázek většinou pouze na pár dnů či dokonce hodin. Potom jsou většinou bez milosti utrácena – bez ohledu na to, zda jde o štěně, březí fenu, zdravého a mladého jedince či staršího nemocného psa, nebo živoří pár týdnů v nelidských podmínkách. Při odchytech jsou Klikněte pro větší obrázek často odváženi i psi, kteří majitele mají, jen byli v danou chvíli na špatném místě. Vinu na tom nese velmi laxní veřejné mínění stejně jako špatný zákon na ochranu zvířat. Čeští a slovenští aktivisté, kteří se snaží tento neúnosný stav zvrátit, se na náš pořad obrátili s prosbou, abychom jim poskytli další možnost medializace těchto otřesných faktů.

Miniseriál: Trojský útulek – zkušenosti a praxe

V tomto díle se dozvíme, proč se zvířata často po krátké době vracejí od náhradních majitelů zpět.

Nabídka psů

Klikněte pro větší obrázek Útulek Příbram
Telefon: 318 629 531, 777 705 616
Číslo účtu: 888 760 247/0100

Klikněte pro větší obrázek V naprosto zuboženém stavu přišel do útulku kříženec labradora NERO. Přes špatné zážitky však zvítězila optimistická a vyrovnaná povaha dvouletého pejska. Nero má moc rád lidi a bude z něho skvělý kamarád nové rodiny. Výborně hlídá.

Klikněte pro větší obrázek BLESK je roční kříženec knírače. Stále ještě truchlí po milovaném pánovi, který mu před časem zemřel. Blesk byl zvyklý hospodařit v domku se zahradou, kde plnil funkci přítele i důsledného hlídače. Je velmi hodný a ovládá základní poslušnost.

Klikněte pro větší obrázek Sedmiletá fenka německého ovčáka GABY je velmi poslušná. Své psí srdce vám zaručeně věnuje za pravidelnou chvilku hry s míčkem nebo kusem klacku. Gaby je prostě nadšená aportérka. Potěšíte ji i delšími procházkami, plnou miskou a pohlazením.

Klikněte pro větší obrázek Kříženec KID vypadá jako dobromyslný medvídek a nutno říci, že neklame tělem. Tříletý pejsek má skutečně skvělou povahu a miluje lidi i ostatní zvířata, včetně koček. Moc rád se mazlí. Pokud hledáte hodného, nekonfliktního kamaráda, je tu Kid právě pro vás.

Klikněte pro větší obrázek Tříletá LAURA je drobná fenka belgického ovčáka. Je velmi milá, veselá a temperamentní. Moc ráda si zaštěká na ostatní psy, aby je vyburcovala k nějaké činnosti. Laura je inteligentní, učenlivá a vhodná pro výcvik.

Klikněte pro větší obrázek Kříženec stafforda DÝNO je velmi poslušný. Dvouletý pejsek je přátelský a miluje dlouhé procházky s lidmi, kteří chodí do útulku venčit. Nutno však připomenout, že mívá problémy s ostatními psy, a tak pro něho hledáme znalce tohoto plemene.

Klikněte pro větší obrázek Roční kříženec FLOK je plný života a nezdolného temperamentu. Největší radost mu uděláte pořádnou dávkou pohybu. Flok je rozený sportovec a mezi jeho nejoblíbenější disciplíny patří pochopitelně aport. Je vhodný i pro výcvik agility.

Klikněte pro větší obrázek Osmiletý pinč AVAR je v útulku už delší dobu. Má dobrou povahu, k lidem je velmi hodný a přátelský. Nutně už potřebuje nový domov – třeba u starších lidí, kterým se oddaně přizpůsobí. Není vhodný do rodiny s dětmi.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2011
 P ST