14 minut

3. duben 2011

Obsah dílu

Hospodářská zvířata – známe je? — Trojský útulek – zkušenosti a praxe — Nabídka koček

Části dílu

00:32
Hospodářská zvířata – známe je?
  Pracovní příručku a program pro školy s názvem „Hospodářská zvířata – známe je?“ připravila organizace Společnost pro zvířata – z. o. ČSOP. Materiál je určen školám a zařízením pro práci s dětmi. Přináší základní informace o hospodářských zvířatech, jednotlivých druzích, jejich etologii, sociálních vztazích, o požadavcích pro zajištění dobrých životních podmínek, způsob jejich chovu a využití živočišných produktů. Tyto základní informace doplňují listy o šlechtění zvířat, potravních řetězcích, intenzivních chovech, etickém spotřebitelství a vlivu na životní prostředí. Informace jsou členěny do informačních listů pro učitele a do pracovních listů pro žáky, které jsou rozděleny pro 1. a 2. stupeň. Materiál také obsahuje hry a testy, barevné fotografie hospodářských zvířat a tři krátké filmy na DVD: Zeptejme se zvířat, Hospodářská zvířata a my, Pomozme Zemi – jezme méně masa.
  05:18
  Miniseriál: Trojský útulek – zkušenosti a praxe
   V dalším díle našeho miniseriálu se dozvíme, proč není umožňován výběr zvířat do náhradní péče přímo v provozních prostorách útulků?
   08:22
   Nabídka koček
    Kočky Občanského sdružení Felis catus, Kladno
    Telefon: 721 646 057
    Číslo účtu: 380754399/0800
    12:25
    Výzva
     Součástí pořadu je i výzva – vlastně prosbu o pomoc pro dva pejsky z podzimních nabídek minulého roku. První z nich je čtyřletý sharpej Sklář a čeká v útulku v Jimlíně u Loun. Pejsek přišel do útulku zraněný a je dost plachý. V posledních týdnech hubne před očima. Jde pravděpodobně o psychický problém. Sklář je v útulku nešťastný a potřebuje dobrý domov. Hledáme pro něho znalce a milovníka tohoto plemene.
     Spolehlivý domov akutně potřebuje také pětiletý BARON z útulku v Lukavici. Lidé se ho zbavili zvlášť krutým způsobem. Tento německý ovčák je totiž slepý a u silnice, kde ho přivázali, musel prožívat velkou úzkost. Baron oslepl asi po úrazu a potřebuje váš čas, trpělivost a laskavost, aby si v klidu zvykl na nové prostředí. Moc za oba pejsky prosíme.
     Přehrát celé video
     Stopáž5 minut
     Další díl
     Chcete je?

     Chcete mě? na sociálních sítích

     Napište nám