Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Hospodářská zvířata – známe je?

Klikněte pro větší obrázek Pracovní příručku a program pro školy s názvem „Hospodářská zvířata – známe je?“ připravila organizace Společnost pro zvířata – z. o. ČSOP. Materiál je určen školám a zařízením pro práci s dětmi. Klikněte pro větší obrázek Přináší základní informace o hospodářských zvířatech, jednotlivých druzích, jejich etologii, sociálních vztazích, o požadavcích pro zajištění dobrých životních podmínek, způsob jejich chovu a využití živočišných produktů. Tyto základní informace doplňují listy o šlechtění zvířat, potravních řetězcích, intenzivních chovech, etickém spotřebitelství Klikněte pro větší obrázek a vlivu na životní prostředí. Informace jsou členěny do informačních listů pro učitele a do pracovních listů pro žáky, které jsou rozděleny pro 1. a 2. stupeň. Materiál také obsahuje hry a testy, barevné fotografie hospodářských zvířat a tři krátké filmy na DVD: Zeptejme se zvířat, Hospodářská zvířata a my, Pomozme Zemi – jezme méně masa.

Vydání materiálu podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Miniseriál: Trojský útulek – zkušenosti a praxe

dalším díle našeho miniseriálu se dozvíme, proč není umožňován výběr zvířat do náhradní péče přímo v provozních prostorách útulků?

Výzva

Součástí pořadu je i výzva – vlastně prosbu o pomoc pro dva pejsky z podzimních nabídek minulého roku. První z nich je čtyřletý sharpej Sklář a čeká v útulku v Jimlíně u Loun. Pejsek přišel do útulku zraněný a je dost plachý. V posledních týdnech hubne před očima. Jde pravděpodobně o psychický problém. Sklář je v útulku nešťastný a potřebuje dobrý domov. Hledáme pro něho znalce a milovníka tohoto plemene.

Spolehlivý domov akutně potřebuje také pětiletý BARON z útulku v Lukavici. Lidé se ho zbavili zvlášť krutým způsobem. Tento německý ovčák je totiž slepý a u silnice, kde ho přivázali, musel prožívat velkou úzkost. Baron oslepl asi po úrazu a potřebuje váš čas, trpělivost a laskavost, aby si v klidu zvykl na nové prostředí. Moc za oba pejsky prosíme.

Nabídka koček

Kočky Občanského sdružení Felis catus, Kladno
Telefon: 721 646 057
Číslo účtu: 380754399/0800

Klikněte pro větší obrázek Asi sedmiletý kocourek FERDA je kastrovaný a očkovaný fešák. Ani to mu však nepomohlo. Letos v únoru ho totiž bývalí majitelé odložili v krabici u dveří útulku a opustili. Ferdovi se moc stýská po domově a viditelně potřebuje kontakt s lidmi. Ostatních koček se straní.

Klikněte pro větší obrázek Želvovinová krasavice JENNY je asi dvouletá kočička. Někdo ji vyhodil na kraji lesa, Jenny však na lidi nezanevřela. Je velice družná, mazlivá a dokáže rekordní dobu příst a vrnět. Bude s vámi šťastná v bytě i v domku.

Klikněte pro větší obrázek Bílá tříletá LÍZA je v útulku od léta. Jako mnoho dalších koček, doplatila i Líza na alergii bývalého majitele. Navíc má Líza handicap: je úplně hluchá, jak se to u bílých koček občas stává. Hodí se proto pouze do bytu. Je velmi přítulná, a i když neslyší, o to víc toho sama napovídá.

Klikněte pro větší obrázek Rok a půl starý CHARLIE je v útulku už od podzimu. Velmi úspěšně se vyléčil z úrazu pánve a odezněly u něho i poúrazové epileptické záchvaty. Přesto potřebuje svůj klid bez rušivých a stresujících podnětů. Hodí se proto pouze do bytu.

Klikněte pro větší obrázek Asi sedmiletý kocour JOSEF se toulal opuštěný a hladový ulicemi. Má velmi vyrovnanou povahu a je klidný a rozvážný. Potřebuje konečně najít bezpečný a spolehlivý domov v bytě nebo i v domku se zahradou. Nehodí se však do rodiny s dětmi. Dává přednost klidnému prostředí.

Klikněte pro větší obrázek Pětiletý kocourek MATÝSEK je sirotek po hodném pánovi, který zemřel. Moc rád se mazlí, je však na něm znát, že se mu velice stýská. Bude výborným společníkem starších lidí, kteří se mu budou láskyplně věnovat. I on potřebuje jistotu a klid.

Klikněte pro větší obrázek Asi rok a půl stará RÓZA je šikovná a hodná kočka. Přesto ji do útulku přinesli sami původní majitelé s tím, že už ji prostě nechtějí. Přitom je Róza komunikativní, mazlivá a vyrovnaná. Má moc ráda děti i ostatní kočky. Chybí jí jen dobrý domov.

Dnes téměř tříletého ČERTÍKA někdo už před rokem přehodil přes plot útulku. Čertík naléhavě potřebuje nového, hodného člověka, o kterého se bude moci starat. Je klidný, vyrovnaný a velmi samostatný. Bude mu moc dobře v domku se zahradou.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2011
 P ST