Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Devět životů

Klikněte pro větší obrázekDalší občanské sdružení, které se divákům chystáme představit, nese název Devět životů. Schopnost přežít téměř vše je kočkám touto nesmyslnou pověrou připisována odnepaměti. A mnoho krutých experimentů trapičů zvířat dokázalo, že to není pravda.

Klikněte pro větší obrázekSdružení devět životů pracuje v režimu domácích depozit a velká pozornost je věnována pozvolnému ochočování depozitních koček, které si zvykají na lidskou společnost. Zájemci tak mohou převzít od Klikněte pro větší obrázeksdružení svoji novou kočku domácí veterinárně ošetřenou, většinou vykastrovanou a téměř na míru – podle povahy, temperamentu a sklonů přesně do Klikněte pro větší obrázekprostředí, kde bude v budoucnu žít. K činnosti Občanského sdružení Devět životů patří i felinoterapie – tedy terapie kočkou. Se svými terapeutickými zvířaty zajíždějí členky sdružení do domovů pro seniory a lidi s kombinovaným postižením.

Miniseriál: Venčení je důležité

pokračování našeho miniseriálu se budeme zabývat venčením a procházkami mimo objekt.

Naše pozvánka

Nadace na ochranu zvířat vás zve na Veletrh pro zvířata. Bude probíhat ve dnech od 31. března do 3. dubna v prostorách Pražského veletržního areálu v Letňanech. Veletrh je zaměřen na chov domácích zvířat a novinky v oblasti krmiv, veterinárních přípravků a chovatelských potřeb. Nadace zde návštěvníky seznámí s řadou vlastních projektů a představí se zde i některé z útulků pro opuštěná zvířata. Je připravena i projekce filmů s tématikou ochrany zvířat.

Nadace na ochranu zvířat se dále obrací na veřejnost s prosbou o podporu kampaně na pomoc týraným zvířatům. Oběťmi domácího násilí totiž nejsou jen lidé, ale velmi často také zvířata. Více informací najdete na webových stránkách Nadace.

Nabídka koček

Nabídku tentokrát obstaralo občanské sdružení Devět životů.

Kočky Občanského sdružení Devět životů
Zvoleněves u Slaného
Telefon: 733 550 296
Číslo účtu: 280 006 0940/2010

Klikněte pro větší obrázekDva a půl roku stará kočka ČIBA je moc milé zvíře. Nějakou dobu se potulovala u popelnic v obci blízko Prahy. Hodní lidé ji zpočátku krmili a hledali jejího původního majitele. K Čibě se však nikdo nehlásil, a tak skončila v depozitu. Je moc hodná, mazlivá a čistotná.

Klikněte pro větší obrázekPůlroční kocourek LONELY je problematický vánoční dárek. Zpočátku se trochu bál, bylo však celkem snadné nalákat ho na dobré jídlo. Potřebuje vykrmit a najít si kamarády mezi ostatními kočkami. Roste z něho velký mazel.

Klikněte pro větší obrázekTéměř tříletá mourinka SUGAR jen taktak unikla utracení. Je velmi hodná a klidná. Ve chvílích nouze se v depozitu opakovaně ujala malých koťat, které potřebovala mámu. Nerada se chová v náručí, pro pohlazení si však přijde sama.

Klikněte pro větší obrázekNUDLA je tři a půl roku starý statný kocour. Jeho priority jsou jasné: miluje mazlení a především jídlo. Misku s obsahem konzervy prý doslova vdechne a nikdy nemá dost. Při jídle hlasitě mlaská. Měl by být kočičím jedináčkem, ostatní zvířata totiž odhání od misky.

Klikněte pro větší obrázekOsmiletého ADAMA a devítiletou BÁRU nabízíme pouze společně. Měli spolu dožít na zahradě, kde byli doma, dopadlo to však jinak, než si přál původní majitel. Adam i Bára mají malý handicap: Adam nevidí na pravé oko, Barunce chybí část přední nožky. Jsou však velmi milí, mazliví a hodní.

Klikněte pro větší obrázekPIŠTA je osmiměsíční kocouří výrostek ze zahrádkářské kolonie. Lidem zatím uvěřil jen napůl, proti občasnému pohlazení však nemá zásadní námitky. Potřebuje dost času, aby si zvykl na nový domov. Je čistotný a s ostatními kočkami vychází moc dobře.

Klikněte pro větší obrázekOsmiměsíční kocour KRYTON je sirotek. Maminku mu přejelo auto, a tak ho spolu s dalšími koťaty vychovala hodná kočka Sugar. Kryton je mazlivý a miluje lidskou společnost. Rád konverzuje a dovede velmi důrazně mňoukat. Je bezproblémový, čistotný a hravý.

Klikněte pro větší obrázekČtyřletá KARAMELKA je upovídaná a mazlivá. Zároveň se však bojí prudších pohybů. Potřebuje hodně trpělivosti a klidné prostředí, v němž se pomalu zabydlí. Moc ráda se mazlí a ke štěstí nepotřebuje ani společnost dalších koček.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2011
 P ST