Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Občanské sdružení Šanta kočičí

Klikněte pro větší obrázek Dalším bodem naší kočičí kampaně letošní zimy je představení pro nás nového občanského sdružení, které se aktuálním problémem přemnožených koček Klikněte pro větší obrázek intenzivně zabývá. Jmenuje se Šanta kočičí. Zdá se, že ztělesňuje jistý pozitivní trend, který je patrný i v dalších případech. Starost a péče o opuštěná a trpící zvířata už není pouze předmětem zájmu soucitných, leč nepoučených Klikněte pro větší obrázek jedinců, kteří se snaží pomáhat nahodilými akcemi. Přesvědčujeme se, že se do této pomoci zapojují lidé s jasnými plány i jasným vědomím svých možností. Mají znalosti, srozumitelné a reálné cíle a nepodceňují nutnost vzdělávání v této oblasti ochrany zvířat. Právě Klikněte pro větší obrázek Šanta kočičí je toho jasným dokladem. V reportáži se ptáme i na „lidskou stránku“ každodenní práce těchto občanských sdružení. Zajímá nás, jak společná starost o zvířata lidi sbližuje a proč je péče o kočky téměř výhradně ženskou záležitostí.

Miniseriál – Trojský útulek: Zkušenosti a praxe

V dalším dílu našeho miniseriálu se budeme zabývat čipováním zvířat.

Nabídka koček

Domácího depozitum O.S. Šanta kočičí
Praha – Modřany
Telefon: 723 882 612
Číslo účtu: 209 977 082/0300

Klikněte pro větší obrázek Do depozita se kocour KRTEČEK dostal jako malé ztracené kočičí miminko, které by ještě potřebovalo mámu. Ležel v tramvajových kolejích a pištěl. Dneska je z Krtečka osmiměsíční minikocour. Je křehký, kouzelný a má nenapodobitelný šarm.

Klikněte pro větší obrázek BEGEMONT byl odchycený na Mikuláše v Čínské ulici na Praze 6. Tvářil se sice jako březí kočka, při příjmové kontrole však zjistili, že se jedná o asi 6měsíčního vypaseného kocourka. Z odchycených koček byl nejpřítulnější. Nutně potřebuje nový domov.

Klikněte pro větší obrázek SALOME a MIKULÁŠ jsou sourozenci. Oba také pocházejí z kočičí kolonie v Čínské ulici. Jsou to krásná, devítiměsíční koťata – polosiamky s modrýma očima. Salome si ráda hraje, Mikuláš je pořád ještě dost opatrný. Pokud se vám líbí neobvyklé kočičky, určitě budou ozdobou vašeho domova.

Klikněte pro větší obrázek MANDARINKA a PANÍ OCÁSKOVÁ jsou sedmiměsíční sestřičky. Dneska jsou z nich hravé, spokojené kočičky. Paní Ocásková má své jméno podle ocásku, který kroutí jako opička. Je nejmenší. Mandarinku poznáte podle oranžové přední tlapky.

Klikněte pro větší obrázek ŽELVIČKA EVIČKA je pěkná, mladá kočička se želvovinovou srstí. Chvíli jí trvá, než si zvykne na cizí lidi. Je však hravá, zvědavá a podnikavá. Na chování v náruči si moc nepotrpí, ale zato je to dobrá kamarádka do kočičí party.

Klikněte pro větší obrázek BOŽENKA a RUŽENKA jsou pětiměsíční sestřičky. Do Šanty přišly s obrovskou rýmou a zánětem v očích. Dneska jsou obě uzdravené, ale po prodělaném zánětu zbyly následky. Růženka o jedno z oček přišla a Boženka na tom nemocnějším bude mít navždycky stín. I ony jsou již nachystané pro nový domov – obě hravé, mazlivé a vděčné.

Klikněte pro větší obrázek ANEŽKA je mladá, velice přítulná kočička s úžasnýma zelenýma očima. Je úplně ochočená a vděčná za každé pohlazení. Umí se chovat jako dáma, je čistotná a proto je ideální i pro kočkaře – začátečníky.

Klikněte pro větší obrázek Osmiletý hodný kocour PÍĎA přišel do Šanty, když se jeho panička musela odstěhovat. Píďa je celý nadlimitní: veliký a těžký přes 6 kg, nadlimitně trpělivý a přátelský. Bohužel má i nadlimitní hodnoty u ledvinových testů. Proto už rok baští jen dietu. Doufáme, že testy ukáží zlepšení.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2011
 P ST