Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Představení a činnost nového útulku pro fretky Klubko

Klikněte pro větší obrázek Útulek pro fretky Klubko vznikl v září loňského roku. Vyvolala jej potřeba konkrétní pomoci fretkám ve Středočeském kraji. Klub chovatelů a příznivců fretek sice pomáhal řešit osudy těchto krásných zvířátek, která se ocitla v nouzi, bylo to však vždy výhradně prostřednictvím finančních příspěvků. Vhodné prostory pro umisťování fretek chyběly. To se však konečně změnilo a fretky nyní nacházejí přechodný azyl u paní Marcely Veselé, která se o ně výborně stará.

Na útulek nebo klub se může obrátit každý, kdo by potřeboval poradit nebo Klikněte pro větší obrázek třeba chtěl adoptovat fretku. Velmi rádi také poskytnou veškeré potřebné informace všem, kteří o fretce teprve uvažují. Není nic horšího, než zjišťovat až za společného soužití, jaké potřeby zvířátko vlastně má. A fretka může být moc fajn domácím mazlíčkem, má však svá specifika.

Klikněte pro větší obrázek Pokud byste chtěli podpořit Fretčí útulek Klubko finančně, zde je číslo účtu: 832 683 19/0800, variabilní symbol 1111. Vítaná je také materiální pomoc v podobě granulí, pelíšků, vitamínových past apod.

Fretčí útulek Klubko
www.fuklubko.estranky.cz
telefon: 733 410 123, 604 848 322

Klub chovatelů a příznivců fretek
www.fretka.cz
telefon: 775 753 030

Příběhy ze zoo: Levhart mandžuský

V dalším dílu našeho seriálu se podíváme za levharty ze zoo v Plzni.

Pomoc pro záchrannou stanici pro volně žijící živočichy v pražských Jinonicích

Klikněte pro větší obrázek Záchranná stanice pro volně žijící živočichy v pražských Jinonicích prosí zoufale o pomoc! Stanice Klikněte pro větší obrázek se ocitla v akutní finanční tísni a je na pokraji likvidace. Vítána je jakákoliv finanční nebo materiální pomoc. Záchranná stanice pomáhá měsíčně cca 150–200 volně žijícím zvířatům, z nichž nadpoloviční většina se po vyléčení nebo ošetření vrací zpět do volné přírody.

Kontakt:
Věra Aladzasová Přibylová
telefon: 602 205 070

Nabídka pejsků

Útulek Podlíšťany
Podlíšťany 17
538 25 Nasavrky (u Slatiňan)
telefon: 723 901 915
číslo účtu: 19–523 970 02 47/0100
www.psi-podlistany.estranky.cz

Klikněte pro větší obrázek Klidná, milá a mazlivá ROSA je asi dvouletá křížená fenka německého ovčáka. V kotci je velmi pořádná a mohla by být, s ohledem na svou čistotnost, klidně i v bytě u lidí, kteří by si přáli většího psa. Rosa miluje pohyb a procházky, takže se hodí spíše k aktivním, sportovně založený lidem.

Klikněte pro větší obrázek JONÁŠ je typický venkovský voříšek. Je mu asi sedm let. Sice už to není žádný mlaďoch, ale pořád je to čiperný a veselý pejsek. Povahu má velmi milou, je nekonfliktní a velmi vstřícný. Jonášovi by se asi nejvíc líbilo v domku se zahrádkou.

Klikněte pro větší obrázek HARDY. To je jméno, na které slyší sedmiletý kříženec šarpeje. Po příchodu do útulku nebyl v moc dobrém zdravotním stavu. Měl zánět ucha a byl ve špatné kondici. Teď už je Hardy přeléčen antibiotiky, ale zatím se mu nepodařilo přibrat. Na pravém oku má zákal. Hardy je moc hodný pes. V útulku je o něj sice dobře postaráno, ale je na něm vidět, že by byl šťastný za vlastní paničku nebo páníčka.

Klikněte pro větší obrázek Asi dva roky stará fenka DINA byla přivezena do útulku městskou policií z Chrudimi. Je to kříženka většího plemene, těžko ale odhadnout jakého. Dinuška je k cizím lidem zpočátku trochu nedůvěřivá. Miluje procházky a jak vidí vodítko, vrtí se jak na obrtlíku. Ostatní pejsci Dině nevadí, na fenky však trochu žárlí. Jo a Dina velice dobře hlídá a nezapomene ohlásit každého nově příchozího.

Klikněte pro větší obrázek Asi dvouletá kříženka jezevčíka MUFINKA se našla v nedalekých Slatiňanech. Je to moc, ale opravdu moc milá a veselá psí slečna. Mufinka je šťastná za každé pohlazení a jakýkoliv kontakt s lidmi. Je to takové radostné a bezproblémové stvoření. Jestli se vám Mufinka líbí, tak se moc dlouho nerozmýšlejte, nebo vám ji někdo vyfoukne.

Klikněte pro větší obrázek ÁJA je roční kříženka knírače. Hravá, chytrá, aktivní. Šijou s ní prostě všichni čerti. Co byste také chtěli od štěněte? Ájinka se moc ráda postěhuje jak do bytu, tak do domku se zahrádkou – hlavně k hodným lidem. No a pokud by to byl někdo se zkušenostmi s výcvikem pejsků, Ája by se jistě ráda trochu toho psího bontonu přiučila.

Klikněte pro větší obrázek Tříletý kříženec – tipnul bych si labradora s jezevčíkem… no, prostě labrador na krátké noze – se jmenuje GASTON. Potuloval se po okolí a hledal něco k snědku. Gaston je moc hodný pes a velký mazel k tomu. Je vhodný k dětem, nezlobí, je čistotný, prostě pohodář.

Klikněte pro větší obrázek DEX je asi dvouletý kříženec mastifa nebo brazilské fily. Do útulku ho přivezla Městská policie ve velmi zuboženém stavu, vyhublého a tak hladového, že ještě v autě, sežral, chudák pes, policistům jablko ke svačině. Teď už se Dex dává pomalu dohromady a začíná se zase těšit ze života. Do rukou půjde tenhle fešák pouze zkušenému chovateli.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2011
 P ST