Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Vánoce v útulku Dášenka

Útulek Dášenka v Lučanech nad Nisou je mezi ochránci zvířat známý jako iniciativní a otevřené zařízení, jehož zvířata se mají dobře. Pozná se to už na Klikněte pro větší obrázek jejich chování – chybí jim agresivita, neděsí je přítomnost cizích lidí a jsou zvyklá na vodítko. Mohou za to sympatizanti útulku, kteří se zvířatům věnují a pomáhají je venčit. Útulek tyto lidi z okolí dovedl přitáhnou, získat si je a udělat z nich skutečné přátele opuštěných zvířat. Jen s jejich pomocí mohly proběhnout tak zajímavé akce, jako byl výlet se zvířaty autobusem do Českého ráje či pravidelné Mikulášské a vánoční oslavy. Tento přístup k okolí považujeme za velmi inspirativní a hodný následování. A tak vás v tomto díle chceme pozvat na Vánoce do Dášenky.

Vedoucí útulku Dagmar Kubištová k tomu říká: „Kolem našeho útulku je stále hodně lidí, ale vánoční svátky jsou zvláštní. To přicházejí i ti, kteří přes rok nemají čas, asi z nějakého vnitřního pocitu dluhu, a přinášejí našim zvířatům dárky, nejčastěji krmení. Jsme moc rádi za všechno. Ale nejvíc si vážíme všech, kteří Klikněte pro větší obrázek pomáhají celý rok. Máme za sebou Mikulášskou nadílku – kromě hraček si zvířata nejvíc užila při pořádné procházce a hrách. A další dárky a vycházky je ještě čekají. Lidé k nám přicházeli postupně – i v době, kdy jsme ještě neměli webové stránky. Myslím, že je přivedla láska ke zvířatům a velký soucit s těmi opuštěnými. K našim nejzdařilejším akcím patří výlet se zvířaty autobusem do Českého ráje a každoroční Vánoce. Našich dobrovolníků je 10–50, to podle velikosti akce, která se právě koná. Pravidelně zvířata venčí, což je velká pomoc, ale ještě cennější je, že s útulkem prožívají všechny radosti i smutky – třeba když je zvíře nemocné.“

Kniha pro přátele zvířat

Zvířata jsou naši bližní – tak se jmenuje kniha, kterou považujeme za výborný tip na vánoční dárek pro všechny přátele zvířat. Jde o soubor krátkých kapitol Klikněte pro větší obrázek a citátů z děl známých humanistů, filozofů a křesťanských myslitelů. Jejich myšlenky vyzývají ke změně vztahu ke zvířatům, k soucitu s jejich utrpením a k odpovědnosti za jejich ochranu. Jan Čejka, autor a sponzor tohoto souboru, dlouhá léta pracuje pro ochranu zvířat v USA, věnuje se humánnímu vzdělávání ve školách a svými články přispívá k nápravě vztahu člověka k přírodě a zvířatům. Kniha vyšla před pár dny a je v předvánočním prodeji.

Příběhy ze zoo: Lemuři

Náš miniseriál se tentokrát bude věnovat lemurům v Zoo Plzeň.

Nabídka psů a koček

Kočky z útulku Dášenka, Lučany nad Nisou
Telefon: 606 472 619, 483 300 208
Číslo účtu: 78-580 136 0287/0100

Klikněte pro větší obrázek Tříletý ČENDÍK je moc pěkný voříšek. Temperamentní, sebevědomý a velmi přítulný pejsek byl odchycen na Šumavě. Má moc rád lidskou společnost a psí hry všeho druhu. Jako každý správný voříšek je i Čendík velmi učenlivý a inteligentní pejsek.

Klikněte pro větší obrázek Dvouletá NORA je kříženka německého ovčáka. Už zásadně ztlumila svůj štěněčí temperament a stala se z ní vyrovnaná a moudrá fenka. Může žít v kotci, potřebuje však pravidelný kontakt se svým pánem a také vydatné procházky. Z Nory bude velmi schopný bodyguard.

Klikněte pro větší obrázek Hezkému kříženci ALFOVI jsou tři roky. Je velmi hodný, přátelský a natolik čistotný, že s vámi může žít v bytě. Bude mu dobře i ve společnosti hodných dětí. Alfík si sice rád zaštěká, je však snášenlivý i k ostatním zvířatům.

Klikněte pro větší obrázek Dalmatin DELI byl odchycen v Jablonci. Tříletý, temperamentní pejsek má moc rád procházky a honičky. Bude skvělým parťákem při běhání nebo ke kolu. Deli by měl žít v bytě a na procházky doporučujeme vodítko. Má totiž sklony k courání po okolí.

Klikněte pro větší obrázek Desetiletého pudlíka ČAKINKA našli policisté koncem listopadu ležet u silnice. Byl prochladlý a další mrazivou noc by nepřežil. Čaki se už zotavil a na svůj věk je vitální. Zvládá klidné procházky a bude mu dobře u hodných, starších lidí. Moc za něho prosíme.

Klikněte pro větší obrázek Elegantnímu kocourkovi OLIVEROVI je rok a půl. Je mazlivý, má moc rád společnost dalších koček a nejraději bude spát na vašem klíně. Je natolik velkorysý, že se s vámi klidně podělí i o strategické místo u topení.

Klikněte pro větší obrázek Rok a půl stará kočka KONIE je nepřehlédnutelné, krásné zvíře. Má hustý kožíšek a mohutnou postavu. Je velmi čistotná a vhodná hlavně do bytu. Velmi dobře se snáší s ostatními kočkami. Je přítulná a miluje hlazení za oušky.

Klikněte pro větší obrázek Na zdejší partu tříměsíčních koťat je úžasný pohled. Ze všeho dovádění, kočkování a zlobení vám z čista jasna usnou v náručí. Když je chvilku pozorujete, nevíte, které si vybrat. Ať je to mourovatý KORÁLEK nebo kočičky MYŠKY – všechna koťata jsou čistotná a moc roztomilá. Tak vybírejte.

Teď už nezbývá, než popřát za celý pořad Chcete mě? Vám i Vašim zvířatům hodně zdraví, štěstí a pohody. Krásné svátky.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2010
 P ST