14 minut

10. prosinec 2010

Obsah dílu

Zvířecí dárcovství krve — Lachtan tmavý — Designem proti kožešinám — Nabídka pejsků ze soukromého útulku Psí Domov

Části dílu

00:31
Zvířecí dárcovství krve
  V tomto dílu se budete moci seznámit s německým ovčákem Dieselem, který patří už tři roky mezi dárce krve. Všechno začalo tím, že kamarádka Dieselových páníčků potřebovala krev pro svého psa, kterého čekala vážná operace. Od té doby daruje Diesel krev dvakrát do roka.
  S MVDr. Zdeňkem Vepřekem z veterinární kliniky v Mimoni si bude Zdeněk Srstka povídat o tom, jak moc důležité je zvířecí dárcovství krve; také o tom, že dnes už má každá veterinární klinika svou vlastní databázi dárců, a dozvíte se samozřejmě i to, jak zvířata odběr krve snášejí a jaké kroky může podniknout každý, kdo si myslí, že by se jeho čtyřnohý kamarád pro dárcovství krve hodil.
  05:06
  Miniseriál o zvířatech ze zoo: lachtan tmavý z Ústí nad Labem
   07:18
   Designem proti kožešinám
    V další reportáži se zúčastníme slavnostního vyhlášení výsledků Česko-slovenského kola mezinárodní výtvarné soutěže Designem proti kožešinám, které proběhlo v pražské kavárně Velryba 4. listopadu letošního roku. Tématem soutěže pro rok 2010 bylo využívání králíků v kožešinovém průmyslu. Odborná porota posoudila 112 plakátů, z nichž vybrala tři vítězná díla. V krátké reportáži vám nabídneme návštěvu výstavy a rozhovor s Barborou Hojerovou z VOŠ Václava Hollara, která se umístila na třetím místě. PhDr. Lucie Moravcová ze Svobody zvířat poskytne informace o tom, kdy a kde se mohou zájemci hlásit do dalšího kola – ročníku 2011 – a nabídne možnost zapůjčení (zdarma) výstavy do škol. Více informací najdete na www.dafcr.cz.
    09:11
    Nabídka pejsků ze soukromého útulku Psí Domov
     Soukromý útulek PSÍ DOMOV
     Řepnice 30, Litoměřice telefon: 416 746 104 a 602 893 442 číslo účtu: 174 136 370/0300 www.psidomov.cz
     Přehrát celé video
     Stopáž5 minut
     Další díl
     Chcete je?

     Chcete mě? na sociálních sítích

     Napište nám