Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázekSnad každý z nás už na stránkách tisku zaznamenal inzeráty, začínající známou větou: Daruji zvíře do dobrých rukou… Slouží inzerentům ke cti. Nevyhodí totiž zvíře, se kterým nemohou z nějakých důvodů sdílet domov, prostě na ulici, jak je v kraji zhusta Klikněte pro větší obrázekzvykem, ale snaží se postarat o jeho další kvalitní život. Potíže však mohou nastat ve chvíli, kdy se dárce snaží zůstat s novým majitelem ve styku a získávat jakousi povědomost o tom, jak se zvířeti daří. Schválně píšeme „potíže mohou nastat“ – nikoli musí. Velmi často se spolu lidé domluví v rámci obyčejné slušnosti a dobrého vychování. Klikněte pro větší obrázekDohoda může zahrnovat i klauzuli, že pokud nový majitel zjistí, že mu život se zvířetem nevyhovuje, vrátí ho původnímu majiteli. Náš dnešní příběh však popisuje situaci, kdy všechny ústní dohody selhaly. Nová majitelka, která zvíře zdarma získala, ho obratem prodala dál a odmítá sdělit dárci, co se zvířetem vlastně je.

Pokračovat bude i náš seriál o zvířatech ze zoo, tentokrát se podíváme na lenochoda dvouprstého.

Nabídka koček bude z domácího depozita OS Chlupáči v nouzi.

OS Chlupáči v nouzi
Telefon: 604 519 377
Číslo účtu: 214 913 1083/0800

Klikněte pro větší obrázekŠestiměsíční kočička SÁRA je moc pěkné a půvabné zvířátko. Je velice hravá a mazlivá, lidí se nebojí. Vyrostla totiž v bezpečí zdejšího depozita, a tak za sebou nemá žádnou stresující zkušenost s člověkem. Sára je očkovaná.

Klikněte pro větší obrázekVIKIMU je půl roku. Byl nalezen spolu se svou sestřičkou, jak se krčí v hustém křoví za vesnicí. Přesto je z Vikiho moc milý a hravý kocourek. Bude šťastný v rodině s odrostlejšími, hodnými dětmi, jen když bude někam patřit.

Klikněte pro větší obrázekPůlroční ELIÁŠ jasně naznačuje, že z něho vyroste krásný, mohutný kocour. Narodil se ve zdejším depozitu kočičí mamince, která si zažila od lidí nefalšované peklo. Přátelský Eliáš je velmi čistotný a důstojný gentleman. Bude s vámi šťastný v bytě.

Klikněte pro větší obrázekMoc milá a mazlivá je pětiměsíční kočička CINDY. Vyrostla v depozitu, a tak jí drsná venkovní realita toulavých koček nijak nepoznamenala. Cindy má však nemocné oko a potřebuje pravidelné kontroly. Domov pro ni hledáme pouze v bytě – je velmi čistotná.

Klikněte pro větší obrázekELIZABET byla nalezena v lese. Spolu se skupinkou dalších koťat ji bývalý majitel nemilosrdně vyhodil z domu. Kočičce je pět měsíců a přes své zážitky je důvěřivá, přítulná a milá. I jí bude nejlépe v bytě u hodných lidí.

Klikněte pro větší obrázekMourovatému kocourkovi MONTYMU je půl roku. Spolu s bratříčkem žil nějaký čas pod stavební buňkou, druhý kocourek však drsné podmínky nepřežil. Monty je hravý, roztomilý rošťák, který nezkazí žádnou kočičí dobrodružnou akci. Je čistotný a vhodný do bytu.

Klikněte pro větší obrázekMohutnému a půvabnému KAMILOVI je půl roku. Narodil se ve zdejším depozitu týrané kočičí mamince. Kamil má moc dobrou povahu – je přátelský, přítulný a úzkostlivě čistotný.

Klikněte pro větší obrázekJedenáctiletá kočička MUŠKA potřebuje být doma jedináčkem. Když do rodiny, kde žila, přibyly děti, Muška se odmítla smířit s novou situací a vyváděla neplechy. Bude šťastná a moc hodná u starších lidí, kteří se jí budou věnovat.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2010
 P ST