Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Paní Miroslava Kocurová z Bohumína provozuje již tři roky soukromý miniútulek/depozit koček. 36 koček (z toho 22 koťat) má ve svém bytě 2+1. Nikomu z obyvatel domu miniútulek až dosud nevadil a nevadí, protože sousedé nikdy neměli nejmenší Klikněte pro větší obrázek důvod ke stížnostem. Se změnou představenstva bytového družstva však nastal problém. Družstvo změnilo stanovy (nově povoluje nejvýše 3 kočky a 2 psy na jeden byt) a bylo rozhodnuto o zákazu činnosti paní Kocurové, a to k 31. 12. 2010. Paní Kocurová se pokoušela toto rozhodnutí zvrátit, pokoušela se s představenstvem družstva domluvit, obrátila se s žádostí na pomoc na Městský úřad v Bohumíně (který ji v její činnosti podporuje), zastali se jí i obyvatelé domu, ale až dosud nic nepomohlo.

Klikněte pro větší obrázek Nakonec se paní Kocurová obrátila s žádostí o pomoc i na náš pořad. A my doufáme, že se podaří najít cestu, jak paní Kocurové a především bohumínským kočkám, o které se vzorně stará (a supluje tak vlastně povinnost města postarat se o zvířata bez domova), pomoci. Více informací na www.kocky-bohumin.euweb.cz.

Náš miniseriál příběhů ze zoo bude tentokrát o orangutanech.

Nabídka pejsků bude z útulku Nový svět.

Psí útulek Nový svět
Dvůr Králové nad Labem
telefon: 603 765 843 a 604 643 338
číslo účtu: 090 359 30 03 / 0800
www.utulek-dknl.estranky.cz

Klikněte pro větší obrázek VAŠEK je šestiletý kříženec loveckého plemene. Je to pes pohodář, milý k dětem i ke starším lidem. Je sice trochu uštěkaný, ale velmi vstřícný a kamarádský. Má rád dlouhé procházky. Vašek by se klidně hodil do domácnosti, kde už mají psí slečnu.

Klikněte pro větší obrázek Tříletý BOBÍK je nekonfliktní kříženec, který se umí radovat ze života. V útulku říkají, že se dokonce směje. Tenhle veselý pejsek se nehašteří, nepere a téměř na slovo poslouchá. Má rád dlouhé procházky a nezkazí žádnou legraci. Prostě ideál.

Klikněte pro větší obrázek I přes to, že je MATESOVI šest let, nehádali byste mu to. Je velmi temperamentní a aktivní a nepohrdne žádnou venkovní aktivitou – dlouhé procházky a celodenní výlety přímo miluje. Výborně by se hodil i na psí sporty. Jo a tipnul bych si ho na křížence s loveckým plemenem. No jo, tak to je všechno jasný…

Klikněte pro větší obrázek A máme tady takzvaného „psa vítacího“. To je totiž přesná charakteristika pejska jménem ZRZOUN. Tenhle čtyřletý chlupáč je vděčný za jakoukoliv pozornost. Uvítal by sice s nefalšovanou radostí i zloděje, ale kdo si pořídí Zrzouna, bude stejně chtít především věrného kamaráda a psa vítacího a ne hlídacího.

Klikněte pro větší obrázek CIR byl zvyklý na volný pohyb, takže vodítko nemá zrovna v lásce. Se správným přístupem se však dá zvládnout všechno. Cir je pes jednoho pána, milý a vděčný. Na další lidi si chvilku zvyká a i potom si drží odstup. Jo a jsou mu asi čtyři roky.

Klikněte pro větší obrázek Veselý „tajtrlík“ PUFÍK je dvouletý kříženec pudla. Tenhle pejsek dokáže svými kousky rozesmát snad každého. Pufík ma milou a nekonfliktní povahu, je chytrý a bystrý a moc se těší na svou druhou šanci. Chtělo by to naučit ho základní poslušnosti, což nebude žádný problém, protože Pufík rád spolupracuje. A když si někoho oblíbí – a to je bez výjimky skoro každý – vyplnil by člověku, co mu na očích vidí.

Klikněte pro větší obrázek Dvouletý DONEK je bezproblémový pejsek plemene bígl. Je sice trochu uštěkaný, ale v přítomnosti lidí je klidný a vděčný za každé pohlazení. Donkovi nechybí typické „bíglí“ vlastnosti, jako je žravost a čuchání kdykoli a kdekoli… ale zkušená chovatelka nebo chovatel si s tím poradí.

Klikněte pro větší obrázek Čertice převlečená za psa. Tak to je PANÍ RUPRECHTOVÁ. Jsou jí asi čtyři roky a je velmi, ale opravdu VELMI temperamentní. K lidem i k jiným pejskům se chová pohodově, nepere se, ani moc nezlobí, pokud s ní zrovna nešijí všichni čerti, je moc šikovná a učenlivá. Paní Ruprechtová je ideální adept na psí sporty, kde by ze sebe dostala nadbytek energie. Nová panička nebo páníček se s touto fenečkou rozhodně nebudou nudit.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2010
 P ST