Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázekČeský nadační fond pro vydru je nevládní nezisková organizace, která vznikla v roce 1993. Nadační fond si zvolil vydru říční (která je zákonem chráněná) jako symbol pro ochranu přírody a životního prostředí. Klikněte pro větší obrázekKromě aktivní ochrany vyder a vědeckovýzkumné činnosti v této oblasti se fond zabývá celou řadou dalších aktivit, například osvětovou činností, provozem záchranné stanice pro volně žijící živočichy, spolupodílí se společněKlikněte pro větší obrázek s Rybářstvím Třeboň a.s. a neziskovou organizaci ENKI o. p. s. na projektu „Vliv rybničního hospodaření na biodiverzitu“. Český nadační fond pro vydru Klikněte pro větší obrázekspolupracuje s organizacemi, jako je např. Jihočeská síť ekologických center KRASEC nebo se Sdružením středisek ekologické výchovy Pavučina. V reportáži se seznámíme s činností fondu. Hlavní pozornost však bude věnována vydrám říčním a jejich ochraně.

www.vydry.org

Pokračovat bude náš miniseriál „Příběhy ze zoo“, tentokrát o antilopě Adax.

Nabídka z Havířova bude kočkopsí.

Útulek pro opuštěné psy a drobná zvířata
Stará 20, Havířov – Prostřední Suchá
telefon: 596 412 412, 737 238 117
číslo účtu: 183 327 91/0100, v.s. 215 80 00
www.utulekhavirov.cz

Klikněte pro větší obrázekŠestiletý LÁĎA je kříženec jezevčíka. Je to milý a přátelský chlupáč, který se s ostatními pejsky nepere. Moc rád si hraje s míčky, něčím dobrým na zub nikdy nepohrdne, je čistotný, poslušný – zkrátka skoro psí ideál.

Klikněte pro větší obrázekBRUNO je tříletý pes plemene brazilská fila. Byl nalezen v příkopu v lokalitě Havířov–Bludovice s komplikovanou zlomeninou levé přední končetiny. K lidem je velmi přátelský a důvěřivý. Majitel tohoto pejska je znám, ale v místě bydliště se nezdržuje a o pejska nejeví zájem. Možná i proto skončil Bruno v příkopu. Najde se pro tohoto pejska dobrá panička nebo páníček?

Klikněte pro větší obrázekKříženec německého ovčáka VENCA je hodný pes, má však bohužel handicap – je hluchý. Vencovi to ale nevadí a umí se radovat ze života. K ostatním pejskům je však velice nedůvěřivý – to zřejmě pramení z jeho handicapu. Venca je moc fajn pes, je velice čistotný, takže by se hodil klidně i do bytu. Jakmile si zvykne na nové prostředí a uvidí, že se ho ujali hodní lidé, bude v sedmém nebi.

Klikněte pro větší obrázekSTANDA je sedmiletý německý ovčák. Kdo se ho ujme, a já věřím, že se pro Stáníka najde príma člověk, musí počítat s tím, že pejsek potřebuje doživotně speciální krmivo. Má totiž potíže se zažíváním. Jinak je to hodný a přítulný pejsek, který vám jako bonus výborně ohlídá zahradu.

Klikněte pro větší obrázekOsmiletá kokršpanělka AMÁLKA je opravdu moc milý pejsek, i přes to, že si už zažila své. Má problémy se zadníma nožkama, což je velmi pravděpodobně způsobené špatnou výživou. Teď už je v pořádku, ale zadní nohy už nikdy nebudou fungovat tak, jak mají. No ale komu by záleželo na vzhledu – důležitá je duše. To ví přece každý.

Klikněte pro větší obrázekDERYL je kříženec rotvajlera. Jsou mu čtyři roky. Má krásný hluboký pohled, přívětivé chování, miluje děti. Je hravý, velmi čistotný a nejradši by bydlel v rodině s dětmi.

Klikněte pro větší obrázekTrochu bázlivá SASINKA je osmiletá kříženka. Jakmile si však získáte její důvěru – samozřejmě dobrým a laskavým zacházením – stane se vaší věrnou společnicí. Sasinka má velkou slabost pro dobroty všeho druhu, piškotkama a podobnýma lakominama celý proces seznamování výrazně urychlíte.

Klikněte pro větší obrázekNo a to „nejlepší“ nakonec. V útulku mají na třicet koček všeho druhu, převažují koťátka. Chcete bíločerné, mourovaté nebo zrzavé? Jak je libo. Přijďte si vybrat. Jste vítáni.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2010
 P ST