Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Útulek ve Znojmě – Příměticích není po léta v lehké situaci. Je druhým nejstarším azylem v ČR a musí se obejít bez pomoci města, které si raději postavilo vlastní útulek. Azyl, ze kterého chceme přinést reportáž, navíc neodmítá ani handicapovaná a těžko umístitelná zvířata, která se většinou stávají celoživotními klienty. Letos zde padlo rozhodnutí pustit se do akutních Klikněte pro větší obrázek stavebních úprav – je třeba vybudovat nové, zděné kotce a centrální budovu, v níž budou vnitřní ubikace, karanténa, přípravna krmiva a koupelna pro zvířata. Azyl proto nutně potřebuje pomoc co nejširší veřejnosti. Chystá se oslovit nové sponzory. Finance Klikněte pro větší obrázek jsou zapotřebí i na život více než stovky zvířat, která zde žijí. Útulek se proto už před lety co nejvíce otevřel veřejnosti: má dobré webové stránky a fungují projekty virtuálních adopcí i venčení zvířat dobrovolníky. Loni zde spolu se Znojemským deníkem ocenili vítěze literární soutěže, v této reportáži vyhlašuje útulek její druhý ročník na téma: Jak mi zvíře změnilo život.

Pokračovat bude i náš seriál o zvířatech ze zoo.

Nabídka bude z azylu Nadace Tlapka v Žimu u Teplic.

Azyl Nadace Tlapka, Žim u Teplic
Telefon: 723 489 796
Číslo účtu: 219 698 837/0300

Klikněte pro větší obrázek Šestiletý kříženec pudlíka FILIP čeká na novou šanci v útulku už tři roky. Bývalí majitelé se ho zbavili jako agresivního psa a Filip zpočátku skutečně kousal. Časem však zjistil, že mu nikdo nebude ubližovat a stal se z něho hodný, přítulný pejsek. Je velmi poslušný, nehodí se však do rodiny s dětmi.

Klikněte pro větší obrázek TURBO je pětiletý milý kříženec. Jeho pán však přišel o bydlení, a tak se s pejskem musel rozloučit. Turbo je zvyklý žít v bytě a v kotci se cítí velmi nešťastný. K lidem je naprosto přátelský, má však problémy s dalšími psy.

Klikněte pro větší obrázek Dvouletá kříženka SALY bude svým lidem dělat jen radost. Je veselá, přítulná a poslušná. Dobře vychází i s ostatními pejsky a v lidské společnosti je naprosto šťastná. A pokud bude mít i dost času a prostoru pro běhání, získáte skvělou a spokojenou společnici.

Klikněte pro větší obrázek DENISA, šestiletá kříženka, přišla o milovaného pána a je smutná. Byla zvyklá žít s lidmi a chybí jí lidská rodina. Denisa je velmi hodná, věrná a vychovaná fenka. Má delší srst, která občas potřebuje vykartáčovat a zastřihnout.

Klikněte pro větší obrázek Desetiletý kříženec pudlíka MAXÍK rozhodně není žádný stařec. Jde o veselého, temperamentního pejska, který potřebuje dostatek pohybu a postará se o pravidelné venčení svého budoucího pána. Miluje lidskou společnost, ale k té psí má občas výhrady.

Klikněte pro větší obrázek Láskyplná a moc hodná je dvouletá kříženka KESSI. Je temperamentní, houževnatá a vytrvalá. Bude vám dávat najevo, jak ráda je na světě ve společnosti hodných, laskavých lidí i ostatních zvířat. Potřebuje aktivní rodinu, která si se svým pejskem dovede hrát.

Klikněte pro větší obrázek Desetiletá kříženka DANUŠKA přišla o hodného pána. Jde o klidnou, hodnou a vychovanou fenku, která ocení plnou mističku i láskyplné pohlazení. Bude šťastná ve společnosti starších lidí, kteří nemají další zvířata a budou se jí věnovat.

Klikněte pro větší obrázek SMOLÍČEK a PACHOLÍČEK jsou dva dojemní starší toy pudlíci. Někdo je vyhnal do lesa a opustil – hubené, zanedbané a vyděšené. Pejskové už hůř vidí, ale dobře se orientují a k lidem jsou přátelští. Potřebují dožít společně u laskavého člověka. Moc za ně prosíme.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2010
 P ST