Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Vlkům přisuzujeme většinou negativní vlastnosti. Ve spojení s vlky se nám okamžitě vybaví různé hrůzostrašné báchorky například o tom, jak vlčí smečka rozsápala bezbranného člověka. Vlka máme zkrátka zdémonizovaného. Přisuzujeme mu Klikněte pro větší obrázek vlastnosti, kterými neoplývá. Vlci jsou přitom velmi plachá zvířata, která se člověku vždy raději vyhnou. Obyčejný člověk se s vlkem ve volné přírodě (u nás) asi nikdy nesetká. Důvodem je nejen jejich plachá povaha, ale především skutečnost, že na našem území jich trvale žije asi jen pět.

Klikněte pro větší obrázek V reportáži vám nabízíme druhou část rozhovoru Zdeňka Srstky s Jaroslavem Monte Kvasnicou. O vlcích vypráví velmi poutavě. A jeho povídání není založeno jen na dlouholetém teoretickém studiu vlků a jejich chování, ale vychází především z osobní zkušenosti.

Klikněte pro větší obrázek Jaroslav Monte Kvasnica publikuje v různých časopisech a napsal také dvě knihy – přesněji knihu o dvou dílech: Krajina s vlky: Rapsodie šedých stínů a
Krajina s vlky: Honba za přízrakem Gévaudanu. První část rozhovoru s Jaroslavem Monte Kvasnicou najdete v minulém díle.

Čeká nás další díl seriálu o zvířatech ze zoo.

Nabídka pejsků bude z útulku v Děčíně.

Městský útulek pro toulavá a opuštěná zvířata Děčín
Pod Chlumem 408, Děčín III – Staré Město
telefon: 412 510 594 nebo 605 801 617
číslo účtu: 19 – 921 402 389/0800, variabilní symbol: 34 10 14 23 21
www.utulek-decin.estranky.cz

Klikněte pro větší obrázek REX je devět let starý kříženec německého ovčáka. V životě měl smůlu. Původnímu majiteli byl odebrán pro týrání a poté žil několik let spokojeně v rodině. Bohužel však skončil z důvodu stěhování a nesouhlasu vlastníka nového bytu u nás. Rexík je naprosto pohodový pejsek, má rád lidi i děti. S ostatními pejsky se celkem snese. Byl zvyklý v bytě, je velmi hodný a skromný a zvládne ho v pohodě i starší člověk.

Klikněte pro větší obrázek Sedmiletý FILIP je kříženec pudla a knírače. Je to veselý a hravý pejsek, který vyrůstal v bytě. S ostatními pejsky se celkem kamarádí. Miluje aportování a pískací hračky. Filípek je čistotný, poslušný a hodí se nejlépe do rodiny s dětmi, bude však milým společníkem i staršímu člověku.

Klikněte pro větší obrázek DAN je dva roky starý kříženec ovčáka. Tenhle pejsek je velmi temperamentní, ale také hravý a mazlivý. S lidmi a dětmi je naprosto v pohodě. Byl zvyklý v bytě, ale líbilo by se mu i na zahradě. Dan má dysplazii kyčelních kloubů, takže není vhodný na sport a velkou pohybovou zátěž. Je to dobrý hlídač.

Klikněte pro větší obrázek PUSINKA je dvanáct let stará fenka pudlíka. Je velmi klidná a hodná. Byla zvyklá žít v bytě s více pejsky. K cizím je chvilku odtažitá, ale jak pozná dobrého člověka, zamiluje si ho a bude věrná. Byla by ideálním společníkem ke staršímu člověku.

Klikněte pro větší obrázek SENDY je v útulku už delší dobu a dosud se na ni štěstí neusmálo. Přitom je to moc hodná, milá a komunikativní fenečka. Je jí pět let a je to kříženka ovčáka. S pejsky se snáší dobře, fenky moc nemusí. Sendy je výborná hlídačka. Na nové paničce nebo páníčkovi bude závislá, potřebuje proto vysoký plot nebo ohradu, aby za nimi o samotě neutíkala.

Klikněte pro větší obrázek BRUNO. Pětiletý rotvajler, o kterého jeho majitel už nemá zájem. Byl zvyklý v bytě. Ze začátku je opatrný, ale rychle se rozkoukává. Miluje procházky, a zvládá základy poslušnosti. Bruno se hodí k člověku, který má zkušenosti s tímto plemenem a přirozenou autoritu.

Klikněte pro větší obrázek BENJI je rok a půl starý kříženec briarda. Je to veselý kašpárek. Je bezproblémový, kamarádský a hravý. Miluje dospělé i děti. Benji byl zvyklý v bytě, ale pro svůj temperament by byl vhodný i k domku se zahradou. S ostatními pejsky je v pohodě. Benji bude báječným společníkem k aktivním lidem.

Klikněte pro větší obrázek SWITCH je šestiměsíční štěndo křížence ohaře. Je to neposedný pytel blech, hravý, mazel, temperamentní a výborný adept pro psí sporty. Switch je vhodný pro aktivní lidi, spíše s domečkem a zahradou, ale bydlet musí pěkně v teple. Pokud by byl v bytě, tak nenechávat o samotě, rád si půjčuje věci, co mu nepatří.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2010
 P ST