Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek S kamerou jsme se tentokrát rozjeli na Kutnohorsko za případem neudržitelného stavu chovu psů v soukromých rukou. Na začátku byl dobrý úmysl a snaha pomoci psům, kteří se díky lidské nezodpovědnosti a lhostejnosti dostali do nesnází. Klikněte pro větší obrázek Hodná paní se zkrátka začala starat o pejsky, kterých se původní majitelé zbavili prostě tak, že je vyhodili na ulici. To se samozřejmě rozkřiklo po okolí a lidé jí začali vozit Klikněte pro větší obrázek pejsky jako do útulku. A jak jinak, zvířat stále přibývalo. V současné době jich má chovatelka ve své péči něco kolem padesáti. Je zbytečné zmiňovat, že péče o tolik pejsků je pro jednu osobu nad její síly. A to jak fyzické a psychické, tak i finanční.

O případ se začaly zajímat příslušné orgány (např. odbor ochrany zvířat při Klikněte pro větší obrázek ministerstvu zemědělství, Krajská veterinární správa, čáslavský odbor životního prostředí…). A právě včas, pejsci zatím nijak nestrádají. Pokud by se však situace neřešila, došlo by v krátké době k velkému problému. Velmi cenná je také pomoc bratra chovatelky, který se ujal koordinace umisťování psů a opravdu se snaží zabezpečit jim dobrý nový náhradní domov. Můžete-li, pomozte, prosím!

Čeká nás další díl seriálu o hospodářských zvířatech, tentokrát o praseti.

Nabídka pejsků bude tentokrát z útulku Jaroslavy Kladivové.

Klikněte pro větší obrázek Útulek Jaroslavy Kladivové
Ulice U Soutoku 10
Praha 4 – Komořany
telefon: 603 932 930
číslo účtu: 281 203 399 / 0800
www.utulekmodrany.cz

Klikněte pro větší obrázek Dvanáctiletý kříženec irského setra se jmenuje MIKY. Do útulku ho dali původní majitelé, kterým se narodilo druhé dítě a na psího důchodce Mikiho už nezbýval čas. Je to moc hodný, klidný a vychovaný pes. Ohromně mazlivý. Dopřeje mu někdo milou společnost a pocit bezpečí?

Klikněte pro větší obrázek Čtyřletý trpasličí pudlík KARO je moc fajn pes. Jen má takovou jednu specialitu: bojí se žen, ale miluje muže. Hodil by se proto nejlépe ke staršímu pánovi, kterému by rozveselil život. No, ale na paničku by si Karo také jistě nakonec zvykl.

Klikněte pro větší obrázek Dvou a půl měsíčním psím miminům BETY a GERY koluje v žilách po jednom z rodičů krev německého ovčáka. Bety je hravé štěňátko, které by rychle potřebovalo do rodiny, aby se naučilo všemu, co musí správný pes umět. V dospělosti bude větší velikosti. Gerinka měla zauzlená střeva, a tak byla nutná náročná operace. Zatím to vypadá, že vše dobře dopadlo a že Gerinka bude bez následků. Přesto potřebuje odpovědné páníčky, kterým nebude vadit, že budou muset krmit kvalitní – možná dietní – stravou.

Klikněte pro větší obrázek BENÍK je od starší paní, která se o něho už nemůže dál starat z důvodu nemoci. Je to moc hodný pejsek, velký kamarád a mazel. Beník ztratil sluch - no nedivte se, je mu už dvanáct let. Je proto nutné ho brát na procházky jen na vodítku. Ale nebojte, jemu to nevadí.

Klikněte pro větší obrázek Další pejsek, který to neměl lehké, doplatil na lidskou hloupost a na stará kolena skončil v útulku. NORA je dvanáctiletá kříženka. Manželka původního majitele ji neměla ráda, proto šla z domu. Nora je hodná, milá fenka, které by se nejvíce líbilo v klidné domácnosti u starších lidí.

Klikněte pro větší obrázek JOHANKA je osmiletá křížená „kokřice“. Majitelka šla do domova důchodců a nemohla si pejska vzít s sebou, proto pro ni hledáme nový domov. Johanka je hodná, mazlivá, doma nejradši polehává někde v teplém pelíšku, ale má ráda také pohyb a procházky venku. Johanka by se hodila klidně i do rodiny s dětmi. Johanka by nemusela být v domácnosti jediným zvířetem, protože jí jiní pejsci a dokonce ani kočičky na obtíž nejsou.

Klikněte pro větší obrázek Tříletá kříženka jezevčice slyší na jméno LEONKA. Má podobný osud jako Johanka, i jí odešla milovaná panička do domova důchodců. Leonka je plachá, potřebuje trochu času, aby si zvykla na nové lidi i nové prostředí. Jakmile si získáte její důvěru, vyklube se z ní přítulný a mazlivý pejsek.

Klikněte pro větší obrázek BRITA a NELLY jsou čtyřměsíční sourozenci – kříženci německého ovčáka. Někdo je zřejmě vyhodil z auta, protože štěňátka byla nalezena u silnice. Obě psičky by přivítaly domov v domku se zahradou, kterou později – až vyrostou – perfektně ohlídají. Zatím si potřebují hrát. Jsou to malé ďáblice. Ale když se unaví, promění se v přítulná psí mimina.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2010
 P ST