Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Záchranná služba koní, hospodářských zvířat a ZOO zvířat (Horse Emergency) je unikátní projekt, který nemá obdoby v celé střední Evropě. Horse Emergency je nestátní organizace, která provozuje mobilní ambulanci na záchranu zraněných, nemocných nebo týraných velkých zvířat. Jejím cílem je co nejvíce zlepšit pohodu (welfare) postižených zvířat v průběhu manipulace a transportu při záchranných akcích a také co nejrychleji a nejhumánněji dopravit zraněné či nemocné zvíře do bezpečí nebo k odbornému ošetření.

Na zakázku vyrobená souprava vyhovuje těm nejpřísnějším požadavkům při Klikněte pro větší obrázek přepravě živých zvířat. Zatěžkávací zkoušku si odbyla záchranka pro koně na ranči Loučka v Předkláštěří u Tišnova. Kobylka Livonie má velmi vážně nemocné nohy a nedokáže proto stát s jednou nohou zvednutou. Každá manipulace s kopyty pro ni i pro okolí byla vždy velmi problematická. Díky záchrance, která disponuje speciálním závěsem, se podařilo kobylku ošetřit bez potíží a kobylka si navíc ulevila od bolavých nohou.

Klikněte pro větší obrázek Veterinární záchranka poskytuje akutní rychlou veterinární pomoc (případy, kdy je zvíře bezprostředně ohroženo na životě), neakutní převoz pacientů (předem plánované převozy nemocných nebo handicapovaných zvířat), pohotovostní službu, stavění ležících koní na nohy, odchyt volně pobíhajících velkých zvířat, ale např. i osvětovou, vzdělávací a preventivní činnost.

Veterinární záchranka je napojena na Integrovaný záchranný systém SOS 112 (pouze pro akutní případy s nutností vyproštění zvířete, při živelních pohromách, autonehodách apod.). Za zmínku jistě stojí, že záchranný tým neprovozuje Záchrannou službu jako zaměstnání. Více informací najdete na www.konskazachranka.cz.

Čeká nás další díl seriálu o ekologii, tentokrát na téma záchranných transferů.

Nabídka pejsků bude z domova pro zvířata Minaret.

Domov pro zvířata Minaret
Bulhary č. 215 u Lednice na Moravě
telefonní čísla: 519 340 495, 724 231 633, 607 510 112
číslo účtu: 675 650 773/0300
www.sweb.cz/nunvar

Klikněte pro větší obrázek Jako každý pejsek z útulku má i pudl ALVIN svůj příběh. Děti z původní rodiny prý dostaly alergii, a tak milý Alvin šel. Bohužel na ulici. Zarostlý a neupravený seděl, chudák, před hasičárnou, a čekal, že se pro něj páneček vrátí. Ten však nepřijel, a tak skončil zklamaný pejsek v útulku. Po nezbytné kosmetické úpravě zanedbaného huňatého kožichu se Alvinovi ulevilo od všech nevítaných nájemníků a ostříhaný pejsek se teď předvádí a nakrucuje před všemi fenkami v útulku. Alvin by se rád nastěhoval k někomu hodnému, v bytě se chová slušně, je čistotný, o procházku si řekne a pamlsek z vás vyloudí, ani nebudete vědět jak. Alvin je prostě príma pes.

Klikněte pro větší obrázek TERKA je asi pětiletá kříženka. Když si někoho oblíbí, běhá za ním a dokáže celé dopoledne sedět a čekat, až si jí její vyvolená nebo vyvolený všimne. Terinka přišla do útulku březí, odchovala tam štěňata a ještě se dokázala perfektně postarat i o cizí potomky. Tahle milá a hodná fenečka si zaslouží kvalitní domov a hodné lidi. A nejlépe by jí bylo u domku se zahradou.

Klikněte pro větší obrázek CAR je pejsek, který si už také zažil své. Někdo ho vyhodil z auta u benzinky. Trpělivě tam čekal, v marné naději se snažil doběhnout každé auto, a při tom se zranil. Když přišel do útulku, měl natržené ucho, odřené břicho a záda. Carovi ještě chvilku trvalo, než pochopil, že ho původní pán zradil. Od té chvíle však začal být vstřícný, nechal se pohladit, a je vidět, že je vděčný za každé laskavé slovo. Car je fajn pes, který je zpočátku nedůvěřivý, jakmile si však získáte jeho důvěru, bude vám oddaný celým svým psím srdcem.

Klikněte pro větší obrázek Asi šestiletý pejsek FREDY je moc šikovný a hodný. Miluje procházky a hlavně lidi. Bez jejich přítomnosti je celý nesvůj a netrpělivě je vyhlíží. Fredy se velmi rád mazlí, dokáže běžet vedle kola a hodil by se klidně i do domácnosti s většími dětmi. Jiný pejsek by v domácnosti být neměl, ale s fenkami se snese. Jo a abych nezapomněl, poskytnete-li – kromě lásky – Fredymu i gaučík v bytě, uděláte z něj nespokojenějšího tvora na světě.

Klikněte pro větší obrázek ARTUR je statný asi čtyřletý pes. Potřebuje zdatného vodiče, je to silný tahač. Jinak je ale velmi přizpůsobivý a poslušný. Artur dbá velmi na čistotu, moc rád se koupe, a to téměř za každého počasí. No a občas se s vámi asi bude hádat o místo na pohovce, ale nebojte, když vytrváte, nakonec ustoupí. Arturek je pes, který se hodí pro aktivní lidi, protože potřebuje delší procházky. Tak Arture, ať si tě brzy někdo vybere...

Klikněte pro větší obrázek Asi osmiletý jezevčík slyší na jméno MIFTY. Na svůj věk je velmi temperamentní, je stále v činnosti, všechno přenáší, schovává. Dokonce i dečku, na které leží, si pořád nosí s sebou. No chce mít prostě přehled. Mifty je k ostatním zvířatům dominantní a žárlivý, a tak by se nehodil do domácnosti s jinými zvířaty a ke kočkám už vůbec ne. Na lidi je ale tenhle pejsek moc hodný a nejlépe by mu bylo nejspíš u starších lidí, kteří by pro něj měli pochopení a dopřáli mu klidný domov.

Klikněte pro větší obrázek KORI je asi rok a půl starý kříženec „kavalíra“. Po srážce s autem kulhá, ale nijak mu to nevadí. Kori je velmi aktivní a hodně živý. Dobře by mu bylo s nějakým starším dítětem, se kterým by se mohl pořádně vyřádit někde venku, třeba na dvorku či na zahradě. Do bytu se Kori moc nehodí, k udržování čistoty v domácím prostředí nebyl veden. Nechá se drbat i stříhat bez problémů a s jinými psy je kamarád.

Klikněte pro větší obrázek Pětiletý VILDA je v útulku už dlouho. Nejlépe by mu bylo někde na dvorku u domečku. Na jiné pejsky žárlí, fenku mu ale nevadí a kočičky sice prohání, ale neublíží jim. Vilda poslechne na zavolání a hned přiběhne. S lidmi žádné konflikty nemá, je to hodný pes a není nijak náročný. Jenom granulky mu moc nevoní, raději by něco lepšího, ideálně masitého.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2009
 P ST