Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek V reportáži představíme Záchrannou stanici pro veverky, která vznikla v roce 2007 na Slapech s cílem posílit populaci veverky obecné, která pomalu, ale jistě mizí z našich lesů.

Klikněte pro větší obrázek Jaké služby poskytuje stanice? V záchranné stanici nacházejí pomoc nejen opuštěná mláďata, která se po odchovu vracejí zpět do přírody, ale také veverky zraněné nebo veverky trvale handicapované. Pro ty se stanice stává druhým domovem. Avšak i handicapované veverky, které by ve volné přírodě už nepřežily, mohou být stále velkým přínosem pro veverčí populaci. V zajetí odchovaná mláďata jsou totiž vypouštěna zpět do svého přirozeného prostředí, kde později zakládají nové rodiny.

Klikněte pro větší obrázek Pomoc veverkám a jejich odchov je pouze jednou částí záchranného programu. Stanice se angažuje např. v potírání nelegálních chovů veverek a obchodování s nimi, snaží se zlepšovat hnízdní možnosti veverky obecné, především vyvěšováním vhodných budek, které slouží k bezpečnému odchovu mláďat, a zabývá se mnoha dalšími činnostmi, které jsou veverkám ku prospěchu (zimní přikrmování atd.). Podrobné informace o stanici, užitečné rady a doporučení na nejrůznější veverčí témata, třeba kdy potřebuje veverka skutečně pomoc člověka a jak na to, nebo za jakých podmínek můžete veverku adoptovat, ale také informace o tom, jakou podporu by potřebovala záchranná stanice, najdete nejen ve vysílání našeho pořadu, ale také na webových stránkách www.stajvalento.cz.

Záchranná a chovná stanice veverky obecné „Veveruška“ – ZO ČSOP Valento
Stáj Valento
Slapy nad Vltavou 4
Praha–Západ
číslo účtu: 223 066 840 / 0300
telefon: 604 660 916, 604 107 961

Klikněte pro větší obrázek Schody pro psy ocení nejen majitelé pejsků malých plemen, ale také ti, kteří mají doma staršího psa nebo pejska, kterému zdravotní problém nedovoluje jen tak si vyskočit na gaučík. Klikněte pro větší obrázek V reportáži se podíváme do domácnosti, kde se schody staly neodmyslitelnou součástí vybavení bytu. Majitelka jorkšíra si je pořídila proto, že byl pejsek nemocný a nesměl skákat. Schody se však hodí i pro ty majitele, kteří mají např. problém se zády a neustálé shýbání k pejskovi není zrovna to pravé ořechové. Třeba se necháte inspirovat.

Nabídka pejsků bude ze soukromého útulku Psí domov.

Řepnice 30, u Litoměřic
telefonní čísla: 416 746 104 nebo 602 893 442
číslo účtu: 174 136 370 / 0300
www.psidomov.cz

Klikněte pro větší obrázek ÁJA je krásná kříženka foxteriéra, Je jí deset měsíců, takže je jasné, že s ní šijí všichni čerti. Povahu má veselou a hravou a – i když je v útulku – na lidi nijak nezanevřela. Ájinku by si měl vzít alespoň trochu aktivní člověk, nemusí to být zrovna sportovec, ale někdo, kdo rád pobývá venku a pejskovi by se dostatečně věnoval.

Klikněte pro větší obrázek BOJÍSEK je čtyřletý kříženec jezevčíka. Jak už jeho jméno napovídá, je trochu plašší, ale celkem rychle si zvykne, pokud má dobrou péči, samozřejmě. Nějaký necita ho vyhodil v těch největších mrazech na ulici a Bojísek měl velké štěstí, že přežil. Tenhle pejsek je velmi hodný, čistotný a bude vám dělat samou radost.

Klikněte pro větší obrázek Tříletý kříženec teriéra slyší na jméno ENŽI. V životě zatím moc štěstí neměl, byl odebrán majiteli, který se o něj nestaral. Enži je však i přesto milý a kamarádský pejsek, který se pyšní nejen skvělými hlídačskými schopnostmi, ale také bystrostí a věrností. Zasloužil by si dobrý domov.

Klikněte pro větší obrázek Dvouletá KETY je kříženka rotvajlera a jezevčíka. Do útulku se dostala ve velice zuboženém stavu. Teď už se však dává dohromady a těší se na novou šanci. Ketynka je hodná a poslušná a má moc ráda děti. Chcete ji?

Klikněte pro větší obrázek BARY je místní krasavec. Je to kříženec retrívra a kavkazského ovčáka a je mu rok a půl. Někdo ho asi vyhodil z auta, protože byl nalezen v blízkosti silnice, kde marně vyčkával, až se pro něj páník vrátí. Z útulku ho tam jezdili krmit celý týden. Až pak si získali Barykovu důvěru a on se nechal odvést do útulku. Bary je moc hodný pes. Potřebuje však trpělivého člověka, protože mu trochu déle trvá, než si zvykne na změnu. Jakmile však roztaje, vyloupne se z něj doslova závislák.

Klikněte pro větší obrázek Pětiletý DON není žádné chrastítko. Nemá ani po kom, je to kříženec rotvajlera a německého ovčáka. A to si představte, že když přišel do útulku, byl samá kost a kůže! Don je vyrovnaný pes, částečně cvičený a je výtečný hlídač. Kdo si ho vybere, rozhodně chybu neudělá. Chtělo by to však spíš domek se zahrádkou.

Klikněte pro větší obrázek BURÁK je rok a půl starý čistokrevný stafordšírský teriér. K lidem je přátelský, povahu má temperamentní, potřebuje hodně pohybu a také dostatek pozornosti ze strany nového majitele nebo majitelky. Burák půjde do rukou jen zkušenému chovateli.

Klikněte pro větší obrázek AGAR je kříženec erderteriéra. Je mu pět let, je hodný, velmi dobrý hlídač a príma společník. Byl nalezen ve velmi špatném stavu, kterak se toulá po okolí. Agar by potřeboval dobrý domov u hodných lidí, kterým nebude zatěžko projevovat mu lásku, jak to jen půjde.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2009
 P ST 4:3