Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Tentokrát se rozjedeme na veterinární kliniku do Mimoně, která je špičkovým pracovištěm a může se pyšnit i skutečně mimořádným přístupem ke zvířatům. Nejednomu zvířátku už zachránili život.

Klikněte pro větší obrázek Pejsek Áron měl zanedbanou zlomeninu nohy. Původní majitelka ho odvedla na kliniku a pro pejska se už nikdy nevrátila. MVDr. Vepřek pejska odoperoval (musel mu amputovat poraněnou nohu) a nakonec se pro něj našli i noví majitelé. Áron si teď užívá spokojeného života na koňské farmě v Kvítkově u rodiny Kubátových.

Jinému pejskovi sestrojil pan doktor po amputaci obou zadních nohou vozíček. Zachránil grifonka, kterého chtěla nechat utratit majitelka, protože pejsek byl velmi často nemocný. Pan doktor si po dohodě s původní majitelkou pejska nechal a našel mu jiného pána. A grifonek se najednou jako zázrakem uzdravil. Dodatečně se zjistilo se, že pejsek trpěl neustálým stresem, neboť původní panička byla alkoholička a s pejskem nezacházela zrovna vybíravým způsobem.

Klikněte pro větší obrázek Maxík je další pejsek, který měl velké štěstí. Je to kříženec labradora. Jako malé štěně ho přejelo auto. Původní majitel ho chtěl nechat utratit, a tak pejsek skončil v péči mimoňské kliniky. Nakonec se ho ujali Fabichovi z Prahy, kteří dojížděli na kliniku se svým psem.

Na klinice najdeme kromě jiných zvířátek např. i opuštěné kotě, které mělo zlomenou nožku, je po úspěšné operaci, čeká teď na uzdravení a potom poputuje k někomu, o kom si na klinice budou jistí, že se o kotě dobře postará...

V dalším dílu našeho miniseriálu Žijeme s kočkou se dnes dozvíte, jak správně pečovat o kočičí chrup.

Máme pro vás pozvánky na nové akce - happening v kralupském útulku a výlet za piráty se Zajíčkem na koni.

Nabídka koček tentokrát z útulku BONA, Kozly 35, okr. Česká Lípa, tel.: 487 824 371 nebo 736 271 294, č. účtu: 169 460 096 / 0600. V útulku najdete 50 kočiček, kocourků a koťat.

Klikněte pro větší obrázek ŽELEZNÍK je asi tříletý kastrovaný kocourek velmi milé povahy. Vyžaduje častou pozornost. Bylo by dobré ho umístit do domku se zahrádkou a rozhodně ne u frekventované silnice.
Klikněte pro větší obrázek Když přišel KOTELNÍK do útulku, byl v dost špatném stavu. Teď už je ale zcela v pořádku. Velmi dobře se cítí ve společnosti kočičích kamarádů, takže by v nové domácnosti rád uvítal nějakého toho kočičího parťáka. Kotelník bude vděčný za laskavé zacházení. Je kastrovaný.
Klikněte pro větší obrázek LUBOŠ je asi čtyřletý kocourek s pohnutým osudem. Ze zavřené garáže ho vysvobodil veterinář. Ošetřoval ho a později mu sehnal dočasný azyl v útulku. Lubošek má bohužel poraněnou oční rohovku a čas od času mu slzí očíčko. Jinak je to však bezproblémový kocour, kterému nevadí společnost jiných koček. Je kastrovaný.
Klikněte pro větší obrázek Kočička MIA se dostala do útulku kvůli alergii v původní rodině. Hledáme pro ni klidnou domácnost a pokud možno bezdětnou. V útulku je Mia asi dva měsíce a ještě si úplně nezvykla. Mia by potřebovala být co nejdříve zase sama v klidu nového domova a ve společnosti hodného a trpělivého člověka. Kočička Mia je kastrovaná.
Klikněte pro větší obrázek Půlroční kočička SMÍŠKA dělá čest svému jménu. Je to veselá, komunikativní a vstřícná kočičí holčička, která má moc ráda lidi. Velmi ráda se mazlí a ocenila by klidnou domácnost s většími dětmi.
Klikněte pro větší obrázek PÁJA je devítiměsíční kocourek. Je to mazel, který moc potřebuje dobrý domov. Jeho panička měla vážné zdravotní problémy a tak skončil kocourek v útulku. Pája je čistotný, veselý a hravý. Líbilo by se mu i v rodině s dětmi.
Klikněte pro větší obrázek Asi osmiletá LIDUŠKA je moc hezká kočička. Nejlépe by se jí líbilo u staršího člověka, který by se s ní rád pomazlil a dopřál jí klidný domov. Liduška je výborná myšilovka, takže domek se zahrádkou by pro ni byl ideální. Liduška je kastrovaná.
Klikněte pro větší obrázek PEPINKY jsou tři roztomilá, dovádivá koťátka, která se těší na všechna dobrodružství světa. Potřebují však také dobré zázemí a hodné lidi kolem sebe.
Stopáž14 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3