Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše
Klikněte pro větší obrázek Kauza nezodpovědné a kruté chovatelky čistokrevných psů paní Bártů z jihočeského Jarošova naplno praskla díky televizní reportáži. Následné veterinární kontroly situaci potvrdily, a tak zubožené psy čekalo předání do útulků a do dobrovolnických rodin. V den plánovaného odebrání zvířat jich však na místě z necelé stovky zbyla asi třetina. Ti psi, kteří byli ještě v natolik přijatelném stavu, aby šli sami nebo jejich budoucí štěňata bylo možné zpeněžit, zmizeli. Zbylá zvířata byla natolik nemocná a zesláblá, že je lidé museli z kravína vynášet v náručí. Následná veterinární prohlídka odhalila závažné diagnózy.
OS Cibela, které se případem zabývá, našlo na pozemku chovatelky i v obecní jímce mrtvá zvířata. Reportáž nechce pouze převyprávět daný stav, ale i naznačit, že se touto kauzou budeme dále zabývat. Už proto, že ve dnech, kdy byla zbylá zubožená zvířata odvážena z tohoto psího koncentráku a na chovatelku jsou podána trestní oznámení, vycházejí v tisku inzeráty na další prodej štěňat z její chovné stanice.

Klikněte pro větší obrázek V kočičím seriálu se dozvíte, jak si vybrat kočku přímo na míru.

Dnešní nabídka psů je z útulku v Hněvicích u Štětí, tel. č.: 731 935 208.

Klikněte pro větší obrázek LAKI je sedmiletý kříženec německého ovčáka, klidný, mazlivý a přítulný. Budoucí majitel však musí vědět, že Laki občas neodolá volání divočiny a po anglicku se ztratí. Potřebuje spolehlivý plot a žádné slepice v dohledu.
Klikněte pro větší obrázek Belgický ovčák DAB je šestiletý vychovaný krasavec, který ovládá základní poslušnost. K novému pánovi silně přilne, a tak pro něho hledáme člověka, který mu věnuje dost svého času i náklonnosti.
Klikněte pro větší obrázek Jedenáctiletý německý ovčák ŠARYK je smolař. Jeho minulý pán ztratil střechu nad hlavou, a tak se musel pejska zbavit. Šaryk je hodný a má moc rád děti. Není zvyklý žít v boudě, a protože je hluchý, potřebuje s novou rodinou navázat silný kontakt.
Klikněte pro větší obrázek Přichází na řadu MAX, tříletý rotvajler, klidný, vyrovnaný a mazlivý pes. Ve společnosti ostatních zvířat se však chová natolik dominantně, že by pro klid v domě bylo dobré, aby byl v nové rodině psím jedináčkem. Bude vyžadovat vaši pozornost.
Klikněte pro větší obrázek SMOKY je dvouletý kříženec dogy a staforda. Jde o dělovou kouli s plochou dráhou letu, tedy o spoustu energie a radosti ze života v jednom psím těle. Pokud bude mít Smoky prostor a čas k výběhu, získáte v něm jinak nenáročného, hodného psa.
Klikněte pro větší obrázek Tříletý kříženec staforda BEN klame tělem. Jako staford pouze vypadá, získáte v něm však výjimečně poslušného a mazlivého psa s velkou láskou k lidem. Musíte však vědět, že Ben je výborný skokan do výšky a z plotů si nic nedělá. Dobrý kotec to však vyřeší.
Klikněte pro větší obrázek Jedním ze dvou zástupců malých psů je dnes OLINKA, desetiletá kříženka jezevčíka. I když si zažila osud opuštěného pejska a dnes už hůř slyší, je Olinka stále hodná a přátelská fenka, připravená znovu uvěřit lidem.
Klikněte pro větší obrázek Pětiletý jezevčík TEDY je milý, radostný pes s velkou náklonností k dětem. Trpí však epilepsií, a tak potřebuje veterinární péči, vaši lásku a trpělivost.
Stopáž14 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3