Zdeněk Svěrák uvádí zábavný program ve prospěch konta Paraple.

Středa 28. září od 20 hodin bude patřit pomoci vozíčkářům. Česká televize a Český rozhlas vysílají přímý přenos zábavného pořadu Zdeňka Svěráka ve prospěch Centra Paraple na stanicích ČT1 a Radiožurnál.

Ewa Farna, La Putyka, Xindl X, Two Voices, Monika Absolonová a Jan Matěj Rak budou hosty Zdeňka Svěráka, který vystoupí také společně s Jaroslavem Uhlířem a dětským sborem Sedmihlásek. Pořad se vysílá ze Žižkovském divadla Járy Cimrmana pod režijním vedením Petra Buriana.

Pomoc Centra Paraple ročně využije kolem 1500 vozíčkářů z celé ČR. V roce 2010 absolvovalo sociálně-rehabilitační program 308 klientů, sportovní programy 80 klientů, vzdělávací (počítačové) kurzy 111 klientů, kurzy zdravého životního stylu 20 klientů, výtvarné kurzy 58 klientů program Máma - táta na vozíku 17 klientů. Celkový počet klientů, kteří využili také informační a poradenský servis a další služby, dosáhl 1500. Díky nově vybudovaným prostorám vzrostla v roce 2011 kapacita sociálně rehabilitačních pobytů včetně nově zavedených respitních pobytů o cca 70 - 80 klientů ročně. Na zajištění celodenní péče a odborné terapeutické pomoci včetně nákladů na celoroční provoz centra je letos potřeba cca 28 milionů Kč.

"Prostředky získané díky Dobročinné akademii využijeme na zajištění rozšířených služeb pro naše klienty - vozíčkáře. Bohužel se nedaří dlouhodobě snižovat počet úrazů s poraněním míchy, takže každoročně přibude několik stovek nových zájemců o aktivity Centra Paraple," vysvětluje Alena Kábrtová, ředitelka Centra Paraple. "Jsme rádi, že můžeme poskytovat sociálně-rehabilitační, vzdělávací, sportovní, poradenské a další programy. Zvláště sportovní aktivity se těší velké popularitě a poptávka převyšuje nabídku."

Centru Paraple můžete přispět bankovním převodem na číslo účtu 932 932 932/0300 nebo odesláním DMS ve tvaru DMS PARAPLE případně roční DMS ve tvaru DMS ROK PARAPLE na číslo 87 777. Jednorázová DMS stojí 30 Kč, Centrum Paraple získá 27 Kč. Při zadání roční DMS přispíváte každý měsíc částkou 30 Kč.

Napište nám