Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše
park Lednicko–valtický areál byl zapsán v roce 1996 do seznamu památek UNESCO. Lednický zámek a park, který zámek obklopuje, se pyšní nejednou zajímavostí. A právě park se tentokrát stal předmětem našeho zájmu. Dozvíte se, jaké zajímavé exempláře z ptačí říše park obývají, a také to, jak se v tomto překrásném prostředí vypořádali s přísně chráněným bobrem evropským, fauna kterému se v parku zalíbilo tak, že se tam usadil natrvalo a ani na vteřinku ho nenapadlo řešit, že stromy, které používá na stavby přehrad a bobřích hradů, jsou také přísně chráněné. S nevšední faunou lednického parku, např. s kolonií volavek a téměř neznámým kvakošem nočním, vás seznámí PhDr. Petr Macháček. O bobrech, o problémech s nimi a také o řešení situace přísně chráněný bobr x přírodní památka se dozvíte od Mgr. Jaroslava Maloně z univerzity v Olomouci.

Soužití se psem Minicyklus s Věrou Brunclíkovou o výchově a soužití s pejskem nabídne radu, jak pejska naučit, aby nás za sebou netahal na vodítku.

Nabídka pejsků bude z jihomoravského útulku Minaret v Bulharech č. 125 u Břeclavi.
Telefonní číslo: 519 340 495 nebo 724 231 633
Číslo účtu: 675 650 773 / 0300
www.sweb.cz/nunvar
Za jakoukoliv pomoc zvířatům v nesnázích moc děkujeme.
Ralfík

Tříbarevný čiperný kříženec Ralfík je po zranění přední nohy. Bohužel se na ni už nikdy nepostaví, ale ve spokojeném životě mu to nijak nebrání. Ralfík neměl moc jednoduchý život. Musel se starat sám o sebe, a tak si s sebou nese některé návyky z dřívějška. Třeba o žrádlo se dokáže pořádně poprat, a to i když je ho pro všechny dostatek. Ralfíkovi by bylo dobře samotnému v rodině, kde se mu budou hodně věnovat. Odvděčí se vám velkou oddaností a ohlášením každého vetřelce.

Pluto

Pluto je asi dvouletý kříženec. Je hodný a velmi chytrý. Lidská smečka je pro něho moc důležitá. Pluto kolem vás bude kroužit a pozorně sledovat, co se děje, a naslouchat, co mu povídáte. Vodítko ovládá, ale povely se ještě nenaučil - to je na vás. Plutovi by ve společné domácnosti nevadil ani další psík. Uvítá měkký pelíšek v domečku se zahrádkou.

Nora

Nora je starší fena německého ovčáka. Je hodná, poslušná a taky velice čistotná. Velmi ráda chodí na procházky a i přes svůj věk je skvělá hlídačka. A umí dokonce neohroženě bojovat s hadicí na vodu a pořádně ji prohnat po dvorku. Nora nesnese ve své společnosti jiné pejsky. Je to žárlivka, která chce svou paničku nebo páníčka jen a jen pro sebe!

Bobina Hladkosrstá kříženka čivavy Bobina je už starší dáma. Miluje klid a pohodlí teplého bytečku, je velmi čistotná a snášenlivá. Společnost dalšího psíka a klidně třeba i kočičky ji nijak nevyvede z rovnováhy. Bobina by si zasloužila hodnou paničku nebo páníčka. A pozor! Upřednostňuje raději měkkou baštu s masíčkem před tvrdými granulkami.
Boby Boby je asi čtyřletý kříženec čau-čaua. Žil ve smečce 11 psů a fen na dvorku, ale spal i na gauči. Je čistotný, v bytě nic nevyvede, bitkám se spíš vyhýbá. Na vodítko naučený není, bere ho spíše jako trest. Je nedůvěřivý a chvilku trvá, než se nechá pohladit.
Fil

Fil je mazlivý a zároveň nebojácný pejsek, který si dokáže svoji misku neohroženě bránit. Do útulku se dostal po srážce s autem. I přes špatné zkušenosti s člověkem je důvěřivý a jistě se brzy sblíží s novým pánem či paničkou. Fil vám bude dobrým kamarádem do nepohody a výborným hlídačem domečku se zahrádkou. Na vodítku se moc dobře necítí, ale spolu jistě všechno brzy doženete.

Rek Dvouletý kříženec špice Rek je malý a čilý psík. Rád se mazlí. Ostatní pejsci mu nevadí. Několik dní běhal po vsi a vyprovázel děti k autobusu. Věděl, že i když ho občas některý rošťák nakopne, od jiného dostane kousek svačinky. Rek si dokázal vyprosit dobrotu i u obchodu, a tak nějaký čas přežíval. Na dvorečku vás dobře ohlídá, vodítko však přímo nesnáší. Vypadá to, že si Reček asi prožil uvázání u boudy. S tímhle pejskem se rozhodně nebudete nudit.
Tom

Tom je krásný kříženec jezevčíka. Je to mlaďoch s veselou a milou povahou. Rád by do rodiny, kde by si užil legraci a měli ho tam rádi. Odvděčí se vám velkou láskou a - i když je to jezevčík, a to bývají paličáci - Tomík má povahu tvárnou a vstřícnou. Neváhejte a přijeďte si pro Tomíka!

Stopáž14 minut
Rok výroby 2007
 P ST 4:3